Amerykanie zniszczyli rywali w Lidze Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Radość reprezentantów USA
Materiały prasowe / FIVB / Radość reprezentantów USA

Reprezentacja USA była o klasę lepsza w wygranym 3:0 meczu Ligi Narodów z Holandią. Większe problemy z pokonaniem rywali mieli Brazylijczycy oraz Japończycy.

Amerykanie wygrali bardzo przekonująco 25:12, 25:18, 25:16. Nie pozwolili oni Holendrom dojść do głosu, to była siatkarska egzekucja. Po 14 punktów zdobyli Aaron Russell i Kyle Ensing. David Smith pomógł trzema skutecznymi atakami oraz dwoma blokami. Tylko reprezentanci USA potrafili w tym meczu serwować asy.

Poradziła sobie również Brazylia, ale pokonanie Słowenii nie było tak proste, jak mogłyby wskazywać wyniki z poprzedniego dnia. Canarinhos zwyciężyli 3:1 z wicemistrzami Europy. Potknęli się w drugim secie, ale potrafili wrócić na boisko i ponownie przejąć inicjatywę. Gospodarze nie zawiedli wspierających ich w Brasilii kibiców.

Druga wygrana Japonii. Tym razem zwyciężyła 3:1 z dobrze sobie znanym przeciwnikiem Chinami. Identycznie jak w poprzednim meczu z Holandią, Japończykom nie wyszło otwarcie pojedynku i musieli odwracać wynik po niepowodzeniu w pierwszym secie. W przegranych partiach Chińczycy nie potrafili przebić się przez granicę 20 małych punktów.

Holandia - USA 0:3 (12:25, 18:25, 16:25)

Brazylia - Słowenia 3:1 (25:21, 21:25, 25:20, 25:16)

Japonia - Chiny 3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:18)