Kolejny medal! Natalia Maliszewska i Arianna Fontana ponownie wysoko w zawodach Pucharu Świata

Natalia Maliszewska zajęła drugą pozycję w finale zawodów Pucharu Świata na 500 metrów w Nagoi. Wygrała Arianna Fontana.

PZ
Natalia Maliszewska Expa/Newspix.pl / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska
Natalia Maliszewska uzyskała najlepsze czasy fazy ćwierćfinałowej i półfinałowej. W finale mistrzyni Europy z 2019 roku wystartowała z pierwszego toru i prowadziła po dwóch okrążeniach. W 25. sekundzie zawodniczkę z Juvenii Białystok wyprzedziła Arianna Fontana. 8-krotna medalistka igrzysk olimpijskich zachowała pierwszą pozycję do końca - wygrała z rezultatem 43.593. Polka minęła metę jako druga (43.780). To dla niej dwunaste podium zawodów Pucharu Świata, jedenaste w konkurencji 500 metrów. N. Maliszewska po raz trzeci zdobyła srebrny medal w tym cyklu - druga była też 1 listopada 2015 roku w Montrealu oraz 9 lutego 2019 roku w Turynie.

Trzecia finiszowała Kexin Fan (43.865), czwarta zaś - Kim Boutin (43.990). Na piątej pozycji została sklasyfikowana triumfatorka finału B - Suzanne Schulting.

Tydzień wcześniej w Pekinie było odwrotnie niż tym razem w Japonii - triumfowała Natalia Maliszewska, a Fontana zajęła drugą lokatę. W klasyfikacji generalnej obie te zawodniczki mają już po 18 tysięcy punktów.

Fontana i Schulting w sobotę zaprezentowały się również w zmaganiach na 1500 metrów. Włoszka była druga, Holenderka zaś zwyciężyła.

W niedzielę Natalia Maliszewska weźmie udział w 1/4 finału na 1000 metrów.

Czy Natalia Maliszewska awansuje do półfinału zawodów Pucharu Świata w Nagoi na 1000 metrów?