Short track. Natalia Maliszewska piąta w rywalizacji na 500 m

Natalia Maliszewska zajęła piąte miejsce w rywalizacji na 500 metrów podczas Pucharu Świata w short tracku rozgrywanego w Dreźnie.

Piotr Szarwark
Natalia Maliszewska Expa/Newspix.pl / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska
Natalia Maliszewska zajęła czwarte miejsce w swoim biegu półfinałowym na dystansie 500 metrów, co oznaczało, że Polka pobiegnie w finale B. W rywalizacji o piątą lokatę Maliszewska okazała się najlepsza, pokonując 500 metrów w czasie 43,080 s.

W finale A z kolei triumfowała Kim Boutin. Kanadyjka już po raz piaty w tym sezonie zwyciężyła zawody PŚ na tym dystansie i zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w Dreźnie zajęła Chunyu Qu, a podium uzupełniła Lara van Ruijven.

W rywalizacji brały udział również dwie inne reprezentantki Polski, ale obie zakończyły zmagania na ćwierćfinale. Kamila Stormowska zajęła ostatecznie 15. miejsce, a Nicole Mazur była 18.

Słabo zaprezentowały się Biało-Czerwone sztafety. Polki na dystansie 3000 metrów odpadły w ćwierćfinale, z kolei Polacy zakończyli swój start już na eliminacjach. Dzień wcześniej Natalia Maliszewska rywalizowała na dwa razy dłuższym dystansie, zajmując siódmą lokatę.

Jak oceniasz postawę Natalii Maliszewskiej w zawodach PŚ na 500 m w Dreźnie?