Mateusz Krzemiński złotym medalistą Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży. Magdalena Zych z brązem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Mateusz Krzemiński
PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Mateusz Krzemiński

Mateusz Krzemiński zdobył złoty medal w rywalizacji na 500 metrów w short tracku podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Sarajewie. Na trzecim stopniu podium stanęła Magdalena Zych.

Mateusz Krzemiński wygrał finał rywalizacji na 500 metrów z czasem 42.446. Drugi był Turek Furkan Akar (42.577). Jako trzeci minął metę Węgier Balazs Bontovics (43.313). Wśród pań na tym dystansie trzecie miejsce zajęła Magdalena Zych (45.157). Przed Polką znalazły się Słowaczki Petra Rusnakova (44.804) i Lucia Filipova (45.045).

Pierwszy medal dla polskiej reprezentacji podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2019 w Sarajewie zdobyła w poniedziałek Monika Skinder.

W poprzedniej edycji tych zawodów, rozegranej w 2017 roku w Erzurum, reprezentacja Polski uzyskała cztery medale, z czego trzy w short tracku. W rywalizacji na 1000 metrów zwyciężyła wówczas Kamila Stormowska. Na trzecim stopniu podium stanęła Patrycja Markiewicz. Natomiast polska sztafeta mieszana w składzie Jan Bogdanowicz, Krystian Giszka, Markiewicz, Stormowska zajęła drugie miejsce.

W poniedziałek Zych była siódma w zmaganiach na kilometr, a Krzemiński uplasował się na ósmym miejscu.