Dakar 2019. Kolejny etap dla Stephane'a Peterhansela. Jakub Przygoński siódmy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ORLEN Team / Na zdjęciu: Jakub Przygoński
Materiały prasowe / ORLEN Team / Na zdjęciu: Jakub Przygoński

Stephane Peterhansel okazał się najlepszy na 7. etapie Rajdu Dakar. Liderem nadal pozostaje Nasser Al-Attiyah. Na siódmej pozycji poniedziałkowe ściganie ukończył Jakub Przygoński z Orlen Team.

Po tym jak Sebastien Loeb wygrał dwa etapy z rzędu i awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar, poniedziałkowe ściganie nie rozpoczęło się po myśli Francuza. 44-latek już na 47 kilometrze musiał się zatrzymać, by naprawić problemy z elektroniką w Peugeocie 3008DKR. Zajęło mu to ponad 20 minut.

Za odrabianie strat wziął się za to Stephane Peterhansel, który w niedzielę stracił sporo czasu wskutek zakopania się w piasku i problemów z ciśnieniem w oponach. Francuz od początku etapu narzucał mocne tempo i był poza zasięgiem rywali. Dość bezpiecznym tempem do mety zmierzał za to Nasser Al-Attiyah, który ma komfortową sytuację w "generalce".

Po niedzielnych kłopotach część strat chciał też odrobić Jakub Przygoński. Na początku zawodnik Orlen Team znajdował się nawet na trzeciej pozycji, ale nie był w stanie utrzymać tak wysokiego tempa. Ostatecznie na mecie etapu był siódmy.

Dobry wynik Peterhansela' sprawił, że odzyskał on drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Strata Francuza do liderującego Al-Attiyaha jest znaczna i wynosi prawie pół godziny. Przygoński utrzymał szóstą pozycję i ma bezpieczną przewagę nad siódmym Martinem Prokopem.