Baja Poland: Krzysztof Hołowczyc nowym liderem!

Krzysztof Hołowczyc zwyciężył na trasie drugiego odcinka specjalnego Baja Poland i został nowym liderem klasyfikacji generalnej. W czołówce nie brakuje załóg samochodowych ORLEN Team.

Rafał Lichowicz
Po piątkowym prologu w Szczecinie w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej były aż cztery polskie załogi. Na drugim odcinku specjalnym do czołówki awansował Jakub Przygoński z ORLEN Team, zaś wypadł Adam Małysz.

Najistotniejsze zmiany zaszły jednak na prowadzeniu. Z pozycji lidera Katarczyka Al-Attiyaha zwolnił Krzysztof Hołowczyc. Kierowca Lotto Team z łatwością odrobił 4-sekundową stratę z pierwszego dnia i na pierwszym odcinku specjalnym na terenie poligonu wojskowego w Drawsku Pomorskim zwyciężył z przewagą ponad 4 minut nad Al-Attiyahem.

Tuż za plecami duetu Mini All4Racing uplasował się Martin Kaczmarski. Jadący Totoyą Hilux zawodnik stracił do "Hołka" cztery minuty i 41 sekund. Młody kierowca awansował również na podium klasyfikacji generalnej.

Ze zmiennym szczęściem radzili sobie kierowcy ORLEN Team. Marek Dąbrowski był szósty, Jakub Przygoński 8., a Adam Małysz 11. W klasyfikacji generalnej najwyżej jest Dąbrowski z Czachorem, którzy spadli z 4. na 5. miejsce.

W sobotę zawodnicy wykonają jeszcze jedną próbę na 144-kilometrowym odcinku specjalnym w Drawsku Pomorski. Zakończenie rajdu w niedzielę.