Rajd Dakar: Bardzo dobry występ polskiej ciężarówki

Załoga Robert Szustkowski, Jarosław Kazberuk i Filip Skrobanek zajęła 14. miejsce na trasie 4. etapu rajdu Dakar. Polsko-czeski zespół zanotował znaczny awans w klasyfikacji generalnej.

Najlepiej z trasą 4. etapu liczącego 174 kilometry poradziła sobie załoga prowadzona przez Eduarda Nikolaeva. Rosjanin pokonał na mecie o niecałą minutę swojego rodaka Ayrata Mardeeva i trzeciego Andreya Karginova. [ad=rectangle]

Na bardzo dobrym 14. miejscu etap ukończyli Robert Szustkowski, Jarosław Kazberuk i Filip Skrobanek. Polska Tatra dotarła do mety ze stratą 39 minut do zwycięzcy. W klasyfikacji generalnej biało-czerwoni awansowali z 33. na 24. miejsce.

Liderem klasyfikacji generalnej wśród ciężarówek pozostał Mardeev. Przewaga Rosjanina nad Nikolaevem zmalała jednak do niecałych dwóch minut.

Wyniki 4. etapu: 1. Nikolaev 2:06:54 2. Karginov +0:57 3. Mardeev +6:10 … 14. Szustkowski +39:08

Klasyfikacja generalna po 4. etapie: 1. Mardeev 10:39:26 2. Nikolaev +1:57 3. Karginov +2:45 … 24. Szustkowski +3:36:08