Rajd Hiszpanii: udany początek Sebastiena Ogiera

Sebastien Ogier okazał się najszybszym kierowcą na blisko 3-kilometrowym odcinku testowym przed Rajdem Hiszpanii. Na drugim miejscu uplasował się Kris Meeke, a na trzecim Andreas Mikkelsen debiutujący za kierownicą Hyundaia i20 WRC.

Agata Bednarczuk
Sebastien Ogier Getty Images / Na zdjęciu: Sebastien Ogier
Podczas pierwszego przejazdu najszybszym zawodnikiem okazał się być Dani Sordo, dla którego rajd z bazą w Salou to domowa runda. W czasie drugiej próby prowadzenie przeszło w ręce Krisa Meeke'a, aż ostatecznie to lider mistrzostw Sebastien Ogier znalazł się na szczycie tabeli. Różnice pomiędzy kierowcami są jednak minimalne. Pierwszą trójkę dzieli 0.7 s., a Elfyn Evans zamykający czołową dziesiątkę traci jedynie 2.4 s. do mistrza świata.

Zdecydowana większość kierowców trzykrotnie pokonała trasę shakedownu. Rekordzistami pod tym względem są nowi partnerzy zespołowi - Thierry Neuville i Andreas Mikkelsen. Obaj przejechali odcinek testowy pięciokrotnie.

Łukasz Pieniążek uplasował się na siódmym miejscu w WRC-2, tracąc cztery sekundy do zwycięzcy Teemu Suninena.

W czwartek na kierowców czeka uroczysta ceremonia otwarcia rajdu, a pierwszy odcinek specjalny zostanie rozegrany w piątkowy poranek.