Rajd Nadwiślański: Filip Nivette nowym rajdowym mistrzem Polski!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Filip N. w Skodzie Fabii R5
Materiały prasowe / / Filip N. w Skodzie Fabii R5

Filip Nivette po triumfie na trasach Rajdu Nadwiślańskiego, przedostatniej rundzie mistrzostw Polski, zapewniła sobie pierwszy w karierze tytuł rajdowego mistrza kraju.

Załoga Filip Nivette i Kamil Heller triumfowała na trasie 10 z 11 odcinków specjalnych Rajdu Nadwiślańskiego, odnosząc jedno z najpewniejszych zwycięstw w obecnym sezonie. Drugi na mecie Zbigniew Gabryś pilotowany przez Artura Natkańca stracił na mecie do zwycięzców blisko półtorej minuty.

Trzecie miejsce w Rajdzie Nadwiślańskim wywalczyli Tomasz Kasperczyk i Damian Syty, którzy awansowali na podium po wypadnięciu z trasy Bryana Bouffier na drugim oesie niedzielnego etapu. Francuski kierowca, będący dotąd wiceliderem, nie został poszkodowany w wypadku, ale kontynuacja rajdu nie była możliwa.

Filip Nivette wygrał do tej pory 4 z 5 rozegranych rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Porażkę poniósł tylko w silnie obsadzonym Rajdzie Rzeszowskim. Rundę zaliczaną do cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy ukończył na 11. miejscu.

Podchodzący z Warszawy Nivette przebił się do krajowej czołówki w 2014 roku po przesiadce do Forda Fiesty R5. Poprzedni sezon mistrzostw Polski zakończył na trzeciej pozycji. W tym roku nie miał sobie równych.