Rajd Monte Carlo: Kubica nie błysnął na odcinku testowym

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak uzyskali siódmy rezultat na odcinku testowym przed rozpoczynającym się w czwartek Rajdem Monte Carlo. Shakedown wygrał Kris Meeke w Citroenie.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA / Nikos Mitsouras

Organizatorzy rajdu na odcinek testowy przewidzieli krótką trasę liczącą nieco ponad 3 kilometry, wokół miejscowości Gap. Kierowcy królewskiej klasy WRC z różną częstotliwością próbowali swoje maszyny na dobrze przygotowanym asfalcie przy sprzyjających warunkach i bez opadów śniegu.

Zwycięzca Shakedownu Kris Meeke wykonał cztery próby na wspomnianej trasie. Brytyjczyk reprezentujący barwy Citroena zwyciężył z czasem 2:07,2. Minimalnie wolniejszy był mistrz świata Sebastien Ogier.

Pozostali zawodnicy mieli problem, by dotrzymać tempa dwójce liderów. Z dobrej strony zaprezentowali się kierowcy Hyundaia (Sordo, Neuville), którzy pokonali dwa inne Volkswageny (Mikkelsen, Latvala).

Siódme miejsce zajął Robert Kubica, który był także najszybszym kierowcą dysponującym podwoziem Forda Fiesty WRC. Polak stracił do lidera blisko sześć sekund, ale był szybszy m.in od Stephane'a Lefebvre w fabrycznym Citroenie (+1,0) czy Madsa Ostberga (+5,8).

Uroczyste rozpoczęcie rajdu nastąpi w czwartek w Monte Carlo o godzinie 18. W tym samym dniu zostaną rozegrane dwa odcinki specjalne o łącznej długości ponad 41 kilometrów.