Rajd Sardynii: Czołówka ucieka Piątkowi

Jakub Piątek reprezentujący barwy ORLEN Team zajął 24. lokatę na pierwszym odcinku specjalnym Rajdu Sardynii. W czołówce przewodzą Hiszpańscy motocykliści.

Pierwszy odcinek specjalny europejskiej rundy w kalendarzu mistrzostw świata w rajdach Cross-Country padł łupem Joana Pedrero. Hiszpan poradził sobie z trasą liczącą ponad 160 km w czasie 3:37’50. Drugie miejsce ze stratą blisko 10 minut zajął jego rodak Armand Monleon. [ad=rectangle]

Nieco ponad 24 minuty stracił do zwycięzcy absolwent akademii ORLEN Team Jakub Piątek. Polak startujący na KTM wykręcił 24. czas i spadł na taką samą lokatę w klasyfikacji generalnej. Na piątkowym prologu rozpoczynającym rajd Piątek zajął 13. miejsce.

W drugim etapie rozgrywanym w poniedziałek na zawodników czekają dwa odcinki specjalne o łącznej długości ponad 200 kilometrów. Rywalizacja przeniesie się na północ z prowincji Cagliari do Oristano.

Rajd Sardynii stanowi czwartą rundę mistrzostw świata. Jakub Piątek po trzech imprezach zajmuje świetną drugą lokatę ze stratą 14 punktów do Marca Comy.