Rajd Meksyku: Sebastien Ogier rozpoczął od wygranej

Sebastien Ogier wygrał piętnasty odcinek specjalny otwierający drugą sobotnią pętle w Rajdzie Meksyku. Kierowca Volkswagena umocnił się tym samym na pozycji lidera.

Rafał Lichowicz
W piętnastej próbie rajdu Sebastien Ogier pokonał minimalnie swojego kolegę z zespołu Andreasa Mikkelsena. Norweg, który broni barw drugiego teamu Volkswagena stracił do zwycięzcy odcinka 0,8 sekundy.

Słabiej spisał się Mads Ostberg, który zajął trzecie miejsce ze stratą ok. 5 sekund do triumfujących kierowców niemieckiego zespołu. Tym samym lider Citroena stracił nieco ze swojej przewagi nad goniącym go w klasyfikacji generalnej Mikkelsenem.

O trzy miejsca w porównaniu z pierwszym przejazdem na oesie Ibarrilla poprawił się Robert Kubica. Krakowianin wyprzedził m.in Martina Prokopa, Haydena Paddona i Daniego Sordo, który dojechał do mety z przebitą oponą.

Zawodnicy będą kontynuować zmagania na trzech kolejnych odcinkach specjalnych. Trzeci dzień rajdu zakończy superoes o długości 4,6 km (ok. godz.1:10 czasu polskiego).