Rajd Szwecji: Sensacyjny lider po superoesie! Robert Kubica w czołówce

Szwed Pontus Tidemand w samochodzie klasy WRC2 skradł show największym faworytom i zwyciężył na trasie pierwszego odcinka specjalnego Rajdu Szwecji. Robert Kubica rozpoczął od miejsca w czołowej "10".

Rafał Lichowicz

Pierwszy odcinek specjalny Rajdu Szwecji był krótką próbą na specjalnie ułożonym torze rajdowym w Karlstad. Zawodnicy rywalizowali w parach na trasie liczącej niecałe 2 kilometry.

Sensacyjnym zwycięzca oesu został Pontus Tidemand, który rozpoczynał superoes pojedynkiem z Andersen Grondalem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Szwed startował za kierownicą Fiesty RRC w klasie WRC2!

Pupila lokalnej publiczności nie pokonali nawet faworyci do zwycięstwa w całym rajdzie. Norweg Mads Ostberg z Citroena poradził sobie w parze z Sebastianem Ogierem, lecz na mecie stracił 0,3 sekundy do Tidemanda. O 0,1 sekundy gorszy od Ostberga był Jari-Matti Latvala. Fin w swojej parze pewnie wygrał z Krisem Meeke.

Swój pojedynek przegrał Robert Kubica, który był wolniejszy o sekundę od Otta Tanaka. Estończyk zajął 6. miejsce na pierwszym oesie. Krakowianin również zmieścił się w czołowej dziesiątce na 8. pozycji.

Rajd Szwecji ruszy na dobre w piątek, gdy zawodnicy rozpoczną walkę na dziewięciu odcinkach specjalnych o łącznej długości ponad 120 kilometrów. Start do pierwszego pierwszego z nich około godziny 8:30.