Monza Rally Show: Rossi przed Kubicą na 3 oesie

Valentino Rossi pokonał w najlepszym czasie trasę trzeciego odcinka specjalnego Monza Rally Show. Drugie miejsce zajął Robert Kubica, który pozostał liderem imprezy.

Włoski motocyklista Valentino Rossi występuje we Włoszech za kierownicą Fiesty WRC. Były mistrz świata w piątek przegrał dwukrotnie z Robertem Kubicą, aby w sobotę na pierwszym oesie skutecznie zaatakować na "Autodromo 2". [ad=rectangle]

Zawodnik fabrycznego teamu Yamahy w MotoGP wygrał trzeci odcinek specjalny z czasem 4’52,6. Kubica występujący na Monzy w barwach włoskiego zespołu A-Style był drugi ze stratą 0,4 sekundy.

W klasyfikacji generalnej na prowadzenie pozostał Kubica, który ma 2,4 sekundy przewagi nad Rossim i blisko 12 sekund nad trzecim Stefano D’Aste.

W sobotę zawodnicy pokonają jeszcze cztery odcinki specjalne, w tym najdłuższy Maxi Grand Prix o długości ponad 44 kilometrów.