Rajd Wielkiej Brytanii: Latvala przyspieszył. Kubica wciąż wolno

Jari-Matti Latvala wygrał swój drugi odcinek specjalny i zmniejszył stratę do prowadzącego w rajdzie Sebastiena Ogiera. Robert Kubica był przedostatni wśród kierowców WRC na piątym oesie.

Kierowcy Volkswagena dzielą między sobą odcinki specjalne podczas Rajdu Wielkiej Brytanii. Na piątym oesie zwyciężył Jari-Matti Latvala, który dojechał do mety z czasem lepszym o 5,7 sekundy od Sebastiena Ogiera. [ad=rectangle]

W klasyfikacji generalnej obu kierowców dzielą niecałe 4 sekundy na korzyść aktualnego mistrza świata. Strata trzeciego Madsa Ostberga do prowadzącego Ogiera wynosi blisko 50 sekund.

Robert Kubica na piątym oesie zajął 11. miejsce i pokonał tylko Haydena Paddona z Hyundaia. Nowozelandczyk miał problemy ze wspomaganiem układu kierowniczego, lecz stracił do polskiej załogi ledwie 1,1 sekundy.