Drugie podium Kajetana Kajetanowicza w rajdowych ME

Dziewiąta runda rajdowych mistrzostw Europy, Rajd Cypru zakończył się zwycięstwem Yazzeda Al-Rajhiego. Drugi na mecie Kajetan Kajetanowicz powtórzył sukces z Grecji i ponownie stanął na podium.

Kajetan Kajetanowicz stracił pozycję lidera wywalczoną w sobotę już na pierwszym niedzielnym odcinku specjalnym. Polak zajął 4. miejsce i spadł na drugą lokatę w wynikach generalnych. [ad=rectangle]

Na pozostałych pięciu odcinkach załoga Fiesty R5 nie schodziła jednak z podium i dowiozła do mety pewne drugie miejsce. Był to drugie w sezonie, po Rajdzie Akropolu, podium Kajetanowicza w mistrzostwach Europy.

Triumfatorem całej imprezy został Yazzed Al-Rajhi. Kierowca z Arabii Saudyjskiej w drugim dniu rajdu wygrał 4 z 6 odcinków specjalnych i na koniec dnia miał blisko 50 sekund przewagi nad najgroźniejszym rywalem.