Rajd Finlandii: Pewne prowadzenie Latvali. Kubica w czołowej "10"

Robert Kubica zajął odpowiednio 9. i 10. miejsce na dwóch kolejnych odcinkach specjalnych Rajdu Finlandii. Liderem skandynawskiej imprezy jest wciąż Fin Jari-Matti-Latvala.

Redakcja
Redakcja

- Nie można porównywać moich czasów na tych odcinkach specjalnych do czołowych kierowców. Staramy się uczyć i jednocześnie jechać bardzo konsekwentnie. Na razie omijają nas kłopoty - powiedział na mecie drugiego oesu Robert Kubica.

Krakowianin na 10 kilometrowym przejeździe odcinka specjalnego Jouhtikylä uzyskał 9. czas ze stratą 7,5 sekundy do zwycięzcy Jariego-Mattiego Latvali. Fin był szybszy od Sebastiena Ogiera (+2.2) i Juho Hanninena (+3.2).

Na kolejnym etapie i drugiej próbie Lankamaa, która stanowiła również inauguracyjny odcinek specjalny (23,44 km), Kubica pojechał osiem sekund szybciej niż w pierwszym podejściu. Rezultat ten dał kierowcy Forda 10. miejsce. Polak po problemach Henninga Solberga awansował na 9. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na trzecim oesie zwyciężył mistrz świata Sebastien Ogier. Francuz minimalną różnicą 0,1 sekundy pokonał Latvalę i Krisa Meeke za kierownicą Citroena.

W pierwszym dniu rajdu kierowcy zmierzą się na jeszcze jednej krótkiej próbie Harju (2,27 km). Start ok. godziny 19:30.