Rajd Polski: Kubica z przebitą oponą? Ogier powiększa przewagę na OS12

Mads Ostberg z fabrycznego zespołu Citroena, uzyskał najlepszy czas na trasie dwunastego odcinka specjalnego Stare Juchy. Drugie miejsce zajął Sebastien Ogier, który umocnił się na pozycji lidera.

Rajd Polski

Dwunasty odcinek specjalny Stare Juchy o długości ponad 14 kilometrów, kierowcy pokonywali ze średnią prędkością ponad 110 km/h. Najszybciej na drugiej próbie dnia pojechał Mads Ostberg. Kierowca Citroena uzyskał czas 7’31.1. [ad=rectangle]

Ponad trzy sekundy do Ostberga stracił lider rajdu Sebastien Ogier. Francuz był jednak szybszy o 2,5 sekundy od Latvali i Meeke’a, którzy zajęli ex quo trzecie miejsce.

Dopiero ósmy czas uzyskał aktualny wicelider Rajdu Polski, Andreas Mikkelsen. - Popełniłem błąd na początku odcinka na skrzyżowaniu i straciłem przez to 10 sekund. Mieliśmy błąd w notatkach. Wciąż utrzymuję kontakt (z Ogierem) i będą naciskał do końca - powiedział na mecie kierowca Volkswagena.

Dziewiąte miejsce na dwunastym odcinku specjalny zajął Robert Kubica. - Na jednym ze skrzyżowań musieliśmy cofać. 4 kilometry przed metą wpadłem w wielką dziurę i wydaje mi się, że przebiłem oponę - powiedział na mecie 12 oesu Polak, który stracił ponad pięć sekund do Thierrego Neuville’a. Belg w klasyfikacji generalnej zbliżył się na niecałą sekundę do polskiej załogi.

Trzynasty odcinek specjalny Babki (15,76 km) rozpocznie się ok. godz. 10:35.