Sebastien Ogier wygrał Rajd Sardynii! Robert Kubica zdobył kolejne punkty

Szósta runda rajdowych mistrzostw świata okazała się szczęśliwa dla Sebastiena Ogiera. Francuz zwyciężył na Sardynii ze zdecydowaną przewagą. Robert Kubica ukończył rajd na 8. miejscu.

Rafał Lichowicz

Ostatni niedzielny odcinek specjalny Rajdu Sardynii wygrał Andreas Mikkelsen. Norweg był sekundę szybszy od Jarieg-Mattiego Latvali na krótkim 9-kilometrowym oesie Cala Flumini. Trzecie miejsce zajął Sebastien Ogier.

Aktualny mistrz świata w ostatniej próbie wywalczył punkt mniej niż Latvala, ale to on cieszył się na mecie ze zwycięstwa w całym rajdzie. Do trzynastego odcinka specjalnego niewiele jednak zapowiadało łatwy triumf Ogiera.

Francuz dopiero na ostatnim odcinku pierwszego dnia rajdu wskoczył na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Prowadzenie załoga Ogier/Ingrassia objęła w sobotę po drugiej próbie Monte Lerno i problemach Latvali. Do końca rajdu sytuacja nie uległa już zmianie.

Z bardzo dobrej strony we Włoszech zaprezentował się Robert Kubica. Polak po 6. miejscu w Argentynie, na Sardynii finiszował na 8. pozycji i dopisał do swojego dorobku cztery kolejne punkty.
Robert Kubica wywalczył na Sardynii kolejne punkty w WRC Robert Kubica wywalczył na Sardynii kolejne punkty w WRC

Polska załoga mogła być jeszcze wyżej, ale urwane koło na 12. oesie przerwało dobrą passę. Do tego momentu Kubica umacniał się na piątej pozycji. W całym rajdzie krakowianin aż 12 z 17 odcinków specjalnych kończył w czołowej "6", a na trzech wspiął się na podium.

W klasyfikacji generalnej MŚ bez większych zmian w ścisłej czołówce. Liderem pozostaje Sebastien Ogier. Drugi Jari-Matti Latvala traci do Francuza juz 30 punktów. Robert Kubica z 12 punktami awansował na 12. miejsce.