Rajd Sardynii: Robert Kubica wyprzedził mistrza świata!

Robert Kubica awansował na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Sardynii. Kierowca startujący w barwach M-Sportu na piątym odcinku specjalnym zajął doskonałe drugie miejsce!

Czwarty oes został opóźniony z powodu problemów Mikko Hirvonena. Fiesta Fina stanęła w płomieniach na drodze dojazdowej do odcinka specjalnego. Załoga nie ucierpiała jednak samochód nie nadawał się do dalszej jazdy. [ad=rectangle] Po upływie blisko półtorej godziny ruszył czwarty odcinek specjalny na którym triumfował Mads Ostberg. Norweg pokonał Thierrego Neuville’a (+2.3) i Jariego-Mattiego Latvalę (+4.9). Robert Kubica zajął wysokie 6. miejsce (pokonując m.in. Sebastiena Ogiera) i awansował na 10. miejsce w klasyfikacji generalnej. - Jest coraz lepiej, ale mieliśmy pewne problemy z silnikiem - powiedział na mecie zawodnik M-Sportu.

Robert Kubica 2 z 5 odcinków specjalnych na Sardynii kończył w czołowej trójce

Problemy z Fiestą Polaka nie okazały się na tyle poważne, bo już na kolejnym oesie Kubica dał popis jazdy uzyskując drugi czas na blisko 30-kilometrowej próbie Loelle. - Wciąż jest ślisko i opony mocno się przegrzewają. Było mi odrobinę łatwiej, bo znałem drugą część odcinka. Silnik dalej przerywa, ale to normalne przy naszym systemie zmiany biegów - tłumaczył Kubica. Najlepszy czas na odcinku uzyskał Latvala, który został także niespodziewanym liderem rajdu w obliczu problemów Thierrego Neuville’a i Juho Hanninena. Gorzej wygląda sytuacja Fina, który dachował i może mieć problem, aby wrócić do walki na drugiej pętli.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Robert Kubica awansował w "generalce" na piąte miejsce. Polak po trzecim kolejnym zwycięstwie z Sebastienem Ogierem wyprzedził wreszcie mistrza świata. W pokonanym polu zostawił także kolegę z zespołu Elfyna Evansa. Strata do czwartego Andreasa Mikkelsena to zaledwie 0,5 sekundy.