Rajd Azorów: Kajetanowicz 3. na odcinku testowym

Kajetan Kajetanowicz zajął trzecie miejsce na odcinku testowym rozpoczynającego się w czwartek Rajdu Azorów, piątej rundy rajdowych mistrzostw Europy. Kwalifikacje wygrał Craig Breen.

Rafał Lichowicz
Odcinek kwalifikacyjny 49. edycji Rajdu Azorów liczył niewiele ponad 3 kilometry. Najszybciej z krótką trasą poradził sobie Craig Breen. Irlandczyk wyprzedził o ponad sekundę Ricardo Mourę i o półtorej Kajetana Kajetanowicza.

Na czwartek zaplanowano również pierwsze odcinki specjalne imprezy. Kierowcy przejadą łącznie 23 kilometry podzielone na trzy krótkie próby. Rajd Azorów potrwa do soboty.

Triumfatorem ubiegłorocznej edycji Rajdu Azorów został Jan Kopecky. Czech był na mecie lepszy od Craiga Breena i Ricardo Moury. Szóste miejsce w swoim debiucie zajął Robert Kubica.