Rajd Argentyny: Spokojny początek Kubicy. Sebastien Ogier wygrał 1. OS

Sebastien Ogier z Volkswagena triumfował na pierwszym odcinku specjalnym w Rajdzie Argentyny. Francuz rozpoczął bardzo mocno uzyskując trzy sekundy przewagi nad drugim kierowcą.

Rafał Lichowicz
Podczas pierwszego odcinka specjalnego kierowcy rywalizowali na krótkiej 6-kilometrowej trasie utworzonej na obrzeżach Carlos Paz. Zawodnicy startując w parach musieli pokonać dwa okrążenia.

Robert Kubica trafił na bardzo mocnego rywala w osobie Daniego Sordo. Hiszpan uzyskał wcześniej najlepszy czas na odcinku testowym. Również na pierwszym etapie potwierdził dobrą formę. - Trasa była bardzo śliska, ale nie było najgorzej. Oczywiście ten odcinek w żadnym stopniu nie oddaje tego co nas czeka w kolejnych dniach - powiedział Sordo, który po swoim przejeździe został liderem.

Kubica pojechał blisko pięć sekund wolniej od kierowcy Hyundaia. - Po zapoznaniu wiemy, że warunki na trasie są bardzo trudne i wymagające. Mam nadzieję, że nie będziemy mieli problemów, co będzie dużym osiągnięciem - powiedział na mecie Polak.
Robert Kubica zajął 13. miejsce na pierwszym odcinku specjalnym Robert Kubica zajął 13. miejsce na pierwszym odcinku specjalnym

Pierwszy oes wygrał faworyt całej imprezy i lider cyklu WRC Sebastien Ogier. Francuz w swojej parze złoił skórę Madsowi Ostbergowi, aby na mecie z rozbrajającą szczerością wyznać, że… mógł być szybszy. - Jechałem dobrze, ale ustawienie samochodu, jakie wybraliśmy było dość sztywne. W przeszłości jeździłem tu lepiej - stwierdził.

W piątek początek prawdziwej walki. Na kierowców czekają dwie pętle o łącznej długości blisko 160 kilometrów. Pierwszy oes wystartuje ok. godziny 14:10 czasu polskiego.