Rajd Meksyku: Zacięta walka na 5. oesie

Sebastien Ogier (VW Polo WRC) wygrał piąty odcinek specjalny. Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) zajął siódmą lokatę, ale do podium zabrakło mu jedynie 2,2 sekundy.

Piąty oes był bardzo zacięty. Sebastien Ogier pokonał Jari-Matti Latvalę zaledwie o 0,4 sekundy. Trzeci Mikko Hirvonen stracił już trochę więcej, bo dwie sekundy do wicelidera całego rajdu. Aktualny lider Mads Ostberg był dopiero piąty.

Walka na pozostałych lokatach również była zacięta i kierowców dzieliły zaledwie dziesiąte części sekundy. W tym gronie był także Robert Kubica, który zajął siódmą lokatę ze stratą 4,2 sekund do zwycięzcy oesa.

- Mamy mały problem z pneumatyką, która się przegrzewa. Gdybym był mechanikiem, to wiedziałbym jak to naprawić. Jestem jednak kierowcą i to nie rajdowym, ale wyścigowym - powiedział Polak na mecie.