Janner Rallye: Polacy stracili prowadzenie

Kajetan Kajetanowicz i Robert Kubica mieli gorsze czasy podczas czwartego odcinka specjalnego i spadli w klasyfikacji generalnej rajdu. Dodatkowo Kubica przebił oponę.

Andrzej Prochota

Czwarty oes wygrał Raimund Baumschlager, który został także nowym liderem rajdu. Kajetan Kajetanowicz stracił do zwycięzcy aż 18,2 sekundy zajmując trzecią lokatę. Natomiast Robert Kubica dojechał do mety na pozycji piątej ze stratą 22,4 sekundy. Krakowianin dodatkowo przebił prawą przednią oponę uderzając o kamień. Obaj polscy kierowcy stracili swoje dobre pozycje w klasyfikacji generalnej.

Warunki na trasie uległy zdecydowanej zmianie, co zaskoczyło wielu zawodników. Niektórzy wybrali do jazdy opony z kolcami, co było błędem, ponieważ na drogach nie jest już tak ślisko jak rano.