Rajd Polski: Bouffier pierwszym liderem

Bryan Bouffier wygrał pierwszy odcinek specjalny 70. edycji Lotos Rajdu Polski. Drugi na mecie Kajetan Kajetanowicz stracił do Francuza ponad pięć sekund. Robert Kubica był ósmy.

Rajd Polski
Rafał Lichowicz

Trzykrotny mistrz Polski, Bryan Bouffier pokonał skrócony odcinek specjalny Tałty w czasie 4:01.9. Drugi Kajetan Kajetanowicz stracił do Francuza ponad pięć sekund.

- To był świetny odcinek, Czekają nas jeszcze trudniejsze oesy. Cieszę się, że mamy radość z jazdy. Trochę za wcześniej hamuje, ale poradzimy sobie z tym problemem - powiedział Kajetanowicz.

Trzecie miejsce zajął Michał Kościuszko. Mniej niż sekundę do uczestnika MŚ stracił aktualny lider cyklu mistrzostw Europy, Jan Kopecky.

Ósmy czas na trasie pierwszego odcinka specjalnego zanotował Robert Kubica i Maciej Baran: - Było bardzo ślisko. Wybraliśmy konserwatywne ustawienia. Trudno jechać w takich warunkach, staramy się nie podejmować ryzyka - powiedział po zakończeniu etapu krakowianin.

Start do drugiego odcinka specjalnego Baranowo (12,11 km) o godzinie 9:40.