Robert Kubica 5. w Fafe Rally Sprint!

Bardzo dobre miejsce zajął Robert Kubica (Citroen DS3 RRC) w Fafe Rally Sprint, dla którego był to debiut na szutrze. Imprezę wygrał Dani Sordo (Citroen DS3 WRC).

Andrzej Prochota

Robert Kubica (Citroen DS3 RRC) po dwóch przejazdach kwalifikacyjnych zajmował 7. pozycję. Finałowy, 3. odcinek specjalny padł łupem Daniego Sordo (Citroen DS3 WRC). Na podium znaleźli się jeszcze Mads Ostberg oraz Martin Prokop - obaj za kierownicą Ford Fiesta RS WRC. Oznacza to, że krakowianina pokonali tylko kierowcy, którzy jechali autami WRC.

- To był dobry dzień, wszystko poszło dobrze. Test można uznać za udany. Odcinek był bardzo fajny, a ja pierwszy raz startowałem na takiej nawierzchni. Czuć różnice i trzeba się jeszcze dużo nauczyć - powiedział Kubica na mecie.

Teraz przed Robertem Kubicą start w Rajdzie Portugalii, który rozpocznie się już 12 kwietnia.

Jesteś kibicem sportów motorowych? Mamy dla Ciebie nowy fanpage na Facebooku. Zapraszamy!