MŚ na krótkim basenie: Cieślak i Urbańczyk bez medali

W popołudniowej sesji trzeciego dnia pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie wystartowało dwóch Polaków. Zarówno Marcin Cieślak, jak i Aleksandra Urbańczyk nie zdobyli medali.

Łukasz Witczyk

Jako pierwsza w piątek do walki o medale pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie przystąpiła Aleksandra Urbańczyk. Reprezentantka Polski w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym zajęła szóste miejsce. Złoty medal zdobyła Sarah Sjostrom, a Urbańczyk straciła do niej 1,07 sek. Oprócz Szwedki na podium stanęły Jeanette Ottesen oraz Inge Dekker.

Z kolei w rywalizacji mężczyzn na dystansie 200 metrów stylem zmiennym szóste miejsce zajął Marcin Cieślak. Polak do zdobywcy złotego krążka, Kosuke Hagino, stracił 3,44 sek. Po srebrny medal sięgnął Ryan Lochte, a na najniższym stopniu podium stanął Dayia Seto.