Pjongczang 2018: Faworyt nie zawiódł. Nelvin Galmarini mistrzem olimpijskim

Ten sezon należy do niego. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Nevin Galmarini ze Szwajcarii wygrał snowboardowy slalom równoległy mężczyzn na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu.

Krzysztof Sędzicki
Nevin Galmarini cieszy się ze złota w Pjongczangu Getty Images / Cameron Spencer / Nevin Galmarini cieszy się ze złota w Pjongczangu
W finale Nevin Galmarini pokonał Sangho Lee z Korei Południowej. Wyprzedził go o 0,43 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec, Zan Kosir, który w wyścigach o trzecie miejsce pokonał Sylvaina Dufoura o 1,49 sekundy.

Francuski snowboardzista w 1/8 finału wyeliminował Oskara Kwiatkowskiego o zaledwie jedną dziesiątą sekundy.

Slalomy równoległe to ostatnie konkurencje snowboardowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu.