Sędzia nie miał litości. Za to zagranie Arkadiusz Moryto dostał czerwoną kartkę (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook /  / Na zdjęciu: atak Arkadiusza Moryto
Facebook / / Na zdjęciu: atak Arkadiusza Moryto

Arkadiusz Moryto to jeden z najskuteczniejszych polskich wykonawców rzutów karnych. Także i jemu zdarzają się jednak błędy. W meczu z Paris Saint-Germain Polak został za to ukarany czerwoną kartką.

Zawodnik Łomży Vive Kielce nie będzie udanie wspominał meczu Ligi Mistrzów przeciwko Paris Saint-Germain HB. Mistrzowie Polski przegrali 26:37 i wyrównali rekord najwyższej porażki w historii klubu. Już do przerwy kielczanie przegrywali dziewięcioma bramkami.

W drugiej połowie Łomża Vive musiała sobie radzić bez Arkadiusz Moryto. Reprezentant Polski został wyrzucony z boiska za złamanie przepisów. W 28. minucie zobaczył on czerwoną kartkę za rzut w twarz bramkarza i przyjezdni zostali bez nominalnego prawego skrzydłowego.

Sędzia nie miał litości. Choć Moryto błyskawicznie ruszył przepraszać golkipera, to arbiter i tak ukarał go czerwoną kartką. Bramkarz PSG był lekko oszołomiony, ale po chwili wrócił do gry.

Rzut w twarz bramkarza podczas rzutu karnego to w piłce ręcznej surowo karane przewinienie. Moryto w spotkaniu we Francji rzucił dwa gole.

Łomża Vive Kielce w swojej grupie Ligi Mistrzów zajmuje pierwsze miejsce. Ma w swoim dorobku 17 punktów i o dwa "oczka" wyprzedza SG Flensburg-Handewitt. Niemiecki klub ma jednak rozegrane o trzy mecze mniej.

Czytaj także: PGNiG Superliga. Bramkarski talent w Opolu. Gwardia prężnie działa na rynku [url=/pilka-reczna/925614/sensacja-w-pucharze-polski-zaglebie-lubin-odprawilo-azoty-pulawy]Sensacja w Pucharze Polski. Zagłębie Lubin odprawiło Azoty Puławy

[/url]ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Połamał hokejowy kij na głowie rywala