I liga, gr. C: Czuwaj Przemyśl wygrał na trudnym terenie. Beniaminkowie dostali nauczkę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / SRS Czuwaj Przemyśl / Na zdjęciu: Czuwaj Przemyśl
Materiały prasowe / SRS Czuwaj Przemyśl / Na zdjęciu: Czuwaj Przemyśl

Po wyrównanym widowisku SRS Czuwaj Przemyśl zwyciężył 27:26 w Chrzanowie i zgarnął pełną pulę na inaugurację rozgrywek I ligi. Wysokie wygrane nad drużynami beniaminków odniosły Padwa Zamość oraz KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski.

Czuwaj Przemyśl miał nie lada przeprawę w Chrzanowie, po 50 minutach zaciętej walki przegrywał 21:24, w końcówce jednak wyszedł na prostą i zainkasował komplet punktów z trudnego wyjazdu. Udany początek w roli trenera zaliczył Michał Kubisztal, który dyrygował drużyną nie tylko zza linii bocznej parkietu, ale prowadził grę zespołu. W końcówce grający trener rzucił kontaktową bramkę, a na dwie minuty przed końcem przypieczętował zwycięstwo gości (27:25).

Z nowymi ambicjami rozpoczął sezon trener Krzysztof Lipka w Legionowie. Stabilna kadra, wzmocniona wychowankami Orlenu Wisły Płock oraz królem strzelców I ligi, być może pozwoli zawalczyć o coś więcej niż w zeszłym sezonie. W pierwszym meczu KPR pokonał beniaminka z Kielc, AZS UJK (33:31).

W przerwie letniej skład MKS-u Padwy Zamość wzmocnił Hubert Obydź, pozyskany z Przemyśla. Rozgrywający już w 1. kolejce rzucił osiem bramek, walnie przyczyniając się do wysokiego zwycięstwa Padwy nad młodzieżą z kieleckiego SMS-u (32:21).

KSZO również udzieliło lekcji gry beniaminkowi i rozgromiło rezerwy Azotów Puławy 33:24. Gościom najmocniej dał się we znaki Sebastian Włoskiewicz, zawodnik świętokrzyskiego klubu nie brał jeńców przed bramką rywali i dwanaście razy wpisywał się w protokole meczowym.

Szczypiorniści KSSPR-u Końskie mieli dużo kłopotów z AZS-em UW Warszawa w pierwszej części meczu, jednak jeszcze przed przerwą sygnał do odrabiania strat dał Dawid Maleszak, rzucając trzy bramki z rzędu. Po zmianie stron gospodarze weszli na właściwe tory i finalnie pokonali drużynę Akademików 31:30.

Zobacz więcej! inauguracyjne zwycięstwo Warmii Energi, porażki beniaminków [u] 1. kolejka, I. liga, gr. C:

[/u]

[u]

[/u]

KPR Legionowo - AZS UJK Kielce 33:31 (18:19) Najwięcej bramek: dla KPR-u - Kamil Ciok 7, Michał Prątnicki i Damian Suliński - po 6, Krystian Wołowiec 4; dla AZS-u - Jakub Bulski i Kamil Stępnik - po 5, Daniel Goliszewski i Krzysztof Bernacki - po 4.

AZS AWF Biała Podlaska - Orlen Wisła II Płock 27:25 (13:7) Najwięcej bramek: dla AZS-u - Bartosz Ziółkowski i Przemysław Urbaniak - po 5, Marcin Stefaniec 4; dla Wisły - Kacper Wawszczak, Mateusz Fuksiński, Dominik Mierzwicki i Paweł Kowalski - po 4.

MTS Chrzanów - SRS Czuwaj Przemyśl 26:27 (12:12) Najwięcej bramek: dla MTS-u - Patryk Rola i Jakub Romian - po 5; dla Czuwaju - Tomasz Kulka 7, Konrad Bajwoluk 6.

NLO SMS ZPRP Kielce - MKS Padwa Zamość 21:32 (9:16) Najwięcej bramek: dla SMS-u - Michał Czarnecki 6, Gabriel Krawczyk 4; dla Padwy - Hubert Obydź 8, Bartosz Skiba 5, Paweł Puszkarski i Tomasz Fugiel - po 4.

KSSPR Końskie - AZS UW Warszawa 31:30 (13:13) Najwięcej bramek: dla KSSPR-u - Przemysław Matyjasik 7, Dawid Maleszak 6, Ernest Pilarski, Paweł Wolski i Rafał Śledź - po 4; dla UW - Paweł Kwiatkowski 7, Wiktor Przybysz 6, Kuba Witkowski i Oskar Baliga - po 5, Miłosz Zawadzki 4.

KSZO Odlewnia - Azoty II Puławy 33:24 (18:10) Najwięcej bramek: dla KSZO - Sebastian Włoskiewicz 12, Kacper Grabowski 10; dla Azotów - Kacper Adamczuk 6, Kacper Mchawrab 4.

Czy Czuwaj Przemyśl zwycięży w rozgrywkach grupy C I ligi?