PGNiG Superliga kobiet: Korona Handball wygrała grupę spadkową

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Honorata Syncerz
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Honorata Syncerz

Zawodniczki Korony Handball Kielce potwierdziły w niedzielę swoją dominację w grupie spadkowej PGNiG Superligi kobiet. Wygrały 32:30 z Piotrcovią, czym zapewniły sobie 7. miejsce w tabeli.

Zespół Pawła Tetelewskiego liczył na zwycięstwo z sąsiadem z tabeli, gdyż dzięki temu powiększył swoją przewagę nad Piotrcovią do siedmiu punktów. Piotrkowianki czekają już zaledwie dwa mecze, kielczanki będą rywalizować jeszcze trzykrotnie.

Początek spotkania zapowiadał jednak problemy dla gospodyń. Piotrcovia przystąpiła zmotywowana do meczu i wychodziło jej więcej na boisku. Zespół z województwa łódzkiego grał szczególnie dobrze w obronie. Gdy w 22. minucie bramkę zdobyła Kinga Gutkowska było 7:5 dla gości, a do tego czasu zespół z Kielc zdobył tylko dwie bramki z gry.

Później jednak mecz zdecydowanie się otworzył. Gdy w ciągu 21 minut padło 11 bramek, w ostatnich 9 minutach I połowy obie drużyny zdobyły ich 14. Zdecydowanie lepiej w tego typu grze czuły się szczypiornistki Korony Handball, które do przerwy prowadziły 14:11.

Start triumfował w Kobierzycach. Zobacz więcej!

Tuż po zmianie stron kolejny raz zaczęła przeważać ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego, której grę napędzała Zorica Despodowska. Piotrcovia mozolnie odrabiała straty, aż w końcu po dwóch bramkach z rzędu, wyszła na 18 minut przed końcem na prowadzenie 20:19.

Po raz ostatni goście prowadzili w Kielcach w 52. minucie. Od stanu 26:27 lepiej spisywał się jednak zespół gospodarzy. W tym okresie dwie bramki z gry rzuciła Honorata Syncerz, która do tej pory głównie trafiała z karnych i czyniła to bezbłędnie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 32:30. Mistrz grupy spadkowej jest już znany, to Korona Handball Kielce.

PGE VIVE zagra w Final Four Ligi Mistrzów. Zobacz więcej!

Korona Handball Kielce - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:30 (14:11) Korona Handball: Hibner, Orowicz - Syncerz 11, M.Więckowska 6, Mochocka 6, Charzyńska 3, D.Więckowska 2, Zimnicka 1, Gliwińska 1, Parandii 1, Kędzior 1 oraz Piwowarczyk, CZekala, Skowrońska. Karne: 8/8. Kary: 6 min. (M.Więckowska, Mochocka, Parandii - po 2 min.).

MKS Piotrcovia: Opelt, Sarnecka, Kolasińska - Despodovska 10, Gutkowska 6, Belmas 5, Wasilewska 5, Ivanović 2, Ciura 2 oraz Cygan, Zaleśny, Klonowska, Senderkiewicz. Karne: 4/5. Kary: 10 min. (Despodovska, Cygan, Ciura, Wasilewska, Senderkiewicz - po 2 min.).

Sędziowie: Kierczak (Pielgrzymowice), Wrona (Kraków). Delegat ZPRP: Paweł Kwapisz (Puławy).