Liga Mistrzów: udane pożegnanie Michała Szyby z rozgrywkami

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Michał Szyba (z piłką)
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Michał Szyba (z piłką)

Cztery bramki Michała Szyby pomogły Kadetten Schaffhausen odnieść zwycięstwo w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów. Szwajcarski zespół pokonał Dinamo Bukareszt 27:25.

Mistrzowie Szwajcarii stracili szansę na grę o fazę TOP 16, z Dinamem walczyli tylko o honor, bo nie mogli już zmienić swojej piątej pozycji w tabeli grupy C.

Pomimo ogromnych problemów kadrowych i nieobecności m.in. Gabora Csaszara i Luki Marosa, Kadeci spisywali się nadzwyczaj dobrze. Nieźle zaczęli spotkanie, trzy bramki rzucił Michał Szyba, na lewej stronie rolę Csaszara przejął Władisław Ostrouszko. Dinamo miało w swoich szeregach Witalija Komogorowa i to dzięki jego skuteczności na przerwę zespoły zeszły przy remisowym wyniku (14:14).

Kadetom brakowało jakości w bramce. Do czasu. Ivan Stevanović po wznowieniu gry wspomógł kolegów, a Nik Tominec i Benjamin Zehnder zbudowali pięciobramkowe prowadzenie. Szyba i spółka nie nacieszyli się nim długo. Znowu we znaki dał się Komogorow i doprowadził do remisu 22:22 w 47. minucie. Zacięta rywalizacja trwała do syreny - mistrzów Szwajcarii z opresji uratowali niezawodni Tominec i Zehnder.

Po zakończeniu przygody z Ligą Mistrzów, szczypiorniści Kadetten mogą skoncentrować się na lidze szwajcarskiej i pogoni za Wacker Thun. Po drodze czeka ich jeszcze mecz półfinałowy krajowego pucharu z BSV Bern Muri.

Liga Mistrzów, grupa C (10. kolejka):

Kadetten Schaffhausen - Dinamo Bukareszt 27:25 (14:14) Najwięcej bramek: dla Kadetten - Nik Tominec 8, Władisław Ostrouszko 6, Michał Szyba, Benjamin Zehnder - po 4; dla Dinama - Witalij Komogorow 9, Ciprian Sandru 8, Hugo Descat 5