AZS AWF - Korona Handball. Kielczanki w PGNiG Superlidze!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Polskie juniorki przygotowują się do MŚ U-18
Getty Images / / Polskie juniorki przygotowują się do MŚ U-18

Nie było niespodzianki w meczu ostatniej kolejki I ligi kobiet. Liderki - Korona Handball Kielce pokonały pewnie w Warszawie miejscowy AZS AWF 40:21 i zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli.

Zawodniczki z Kielc aby zapewnić sobie awans i nie oglądając się na wynik meczu Ruchu Chorzów z Sośnicą Gliwice musiały pokonać plasujące się na przedostatniej pozycji w tabeli zawodniczki z Warszawy. Niemal od samego początku kielecka drużyna zdominowała mecz. Co prawda jeszcze w 5. minucie po trzeciej bramce Agnieszki Lewandowskiej był remis, jednak był to ostatni taki rezultat w sobotę.

Cztery kolejne bramki rzuciły zawodniczki Tomasza Popowicza i gdy karnego wykorzystała Magdalena Skowrońska, na tablicy wyników widniał już rezultat 3:7. To jednak nic w porównaniu do tego, co działo się chwilę później.

Od 14. do 29. minuty zawodniczki AZS-u AWF Warszawa zdobyły zaledwie jedną bramkę, tracąc w tym czasie aż dwanaście! Tuż przed przerwą było już 6:19. Nastrojów w stolicy nie mogły więc poprawić dwa trafienia z rzędu Pauliny Sulborskiej.

Druga połowa spotkania przez pewien czas była wyrównana, jednak Korona Handball Kielce kontrolowała wynik spotkania i nie musiała śrubować swoich zdobyczy bramkowych. W samej końcówce ostatniego meczu sezonu, kielczanki znów podkręciły jednak tempo.

Przewaga zespołu ze stolicy województwa świętokrzyskiego nie podlegała dyskusji, a gdy na dwie minuty przed końcem Katarzyna Piecaba trafiła do bramki rywalek, było już 19:40! Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 21:40. Korona Handball wygrała rozgrywki i pod względem sportowym może szykować się do PGNiG Superligi.

AZS AWF Warszawa - Korona Handball Kielce 21:40 (8:19)

AZS AWF: Kuźmicka, E.Osińska, D.Osińska - Lewandowska 8, Sulborska 3, Szczepanik 3, Skoczeń 3, Kajtek 2, Pawłowska 2 oraz Nieścioruk, Stencel, Król. Karne: 3/5. Kary: 16 min. (Pawłowska, Lewandowska, Nieścioruk - po 4 min., Sulborska, Kajtek - po 2 min.).

Korona Handball: Hibner, Wałcerz,Orowicz - Kaźmiruk 7, Syncerz 6, Czubaj 4, Młynarska 4, Skowrońska 4, Gliwińska 3, Kędzior 2, Repelewska 2, Kowalska 2, Zimnicka 1, Piecaba 1 oraz Czekala. Karne: 4/6. Kary: 12 min. (Repelewska 6 min. - cz.k., Syncerz 4 min., Czubaj 2 min.).

Sędziowie: Kaniecki, Sarnowski (Brodnica). Widzów: 299.

Czy Korona Handball poradzi sobie w PGNiG Superlidze?