6. dzień MŚ 2017: klasa Niklasa Landina, rozczarowujący Polacy i ciekawe derby Skandynawii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017
Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017

Poniedziałek był szóstym dniem rozgrywanych we Francji mistrzostw świata szczypiornistów. Kto najbardziej zachwycił, kto rozczarował? Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem wykonanym przez portal WP SportoweFakty.

(fot: flickr.com / francehandball2017.com, J. CROSNIER)

Mecz dnia: Dania - Szwecja

Najciekawszym poniedziałkowym meczem podczas mistrzostw świata okazało się starcie w grupie D pomiędzy Danią a Szwecją. Skandynawskie derby nie zawiodły, chociaż do przerwy wydawało się, że wszystko pod kontrolą mają mistrzowie olimpijscy, którzy prowadzili 14:10. Jednakże po zmianie stron agresywniej zaczęli grać Szwedzi, dzięki czemu wynik konfrontacji do samego końca był sprawą otwartą. Ostatecznie Duńczycy wygrali 27:25, a najwięcej bramek dla triumfatorów - osiem - rzucił rozgrywający Mikkel Hansen.[nextpage]

Występ dnia: Niklas Landin (Dania)

Duński bramkarz Niklas Landin pokazał niesamowitą klasę w trakcie rywalizacji z kadrą Szwecji, będąc jednym z "ojców" sukcesu swojego zespołu. Landin odbił aż 23 piłki (na 48 rzutów), notując świetną, bo 48-procentową skuteczność interwencji. Za swój występ zasłużenie otrzymał on statuetkę dla najlepszego zawodnika (MVP) potyczki.  [nextpage]

(fot: flickr.com / francehandball2017.com, P. MONTIGNY)

Niespodzianka dnia: dobra postawa Białorusi w starciu z Chorwacją

Białorusini byli skazywani na klęskę ze zdecydowanie wyżej notowaną reprezentacją Chorwacji, ale dość niespodziewanie postawili rywalom trudne warunki gry. Co prawda przegrali oni różnicą sześciu bramek (25:31), ale ich ambitna postawa mogła się podobać. W pewnym momencie drugiej połowie tracili do rywali oni tylko jednego gola (22:23 w 47. minucie meczu), czym zmobilizowali Chorwatów do jeszcze cięższej pracy. Na wyróżnienie w szeregach Białorusi zasłużyli Artiom Karałek (7 bramek) i Dzianis Rutenka (6 trafień). [nextpage]

Rozczarowanie dnia: reprezentacja Polski

Szkolne błędy jakie popełnili Polacy podczas spotkania z Rosjanami (20:24) nie przystają nawet tak przebudowanemu zespołowi. Biało-Czerwoni zanotowali bardzo dużo niedokładnych podań i prostych strat, a w dogodnych sytuacjach rzucali wprost w bramkarza rywali - Wadima Bogdanowa. Czarę goryczy przelały niewykorzystane przez polskich szczypiornistów rzuty karne (3/7). [nextpage]

Grupa B

Słowenia - Macedonia 29:22 (16:10) -> Przeczytaj relację Hiszpania - Angola 42:22 (21:10)

Grupa C

Węgry - Chile 34:29 (17:14) -> Przeczytaj relację Chorwacja - Białoruś 31:25 (18:15) -> Przeczytaj relację

Grupa D

Dania - Szwecja 27:25 (14:10) -> Przeczytaj relację Egipt - Bahrajn 31:29 (17:15) -> Przeczytaj relację

1 Dania 5 5 0 0 157:130 +27 10
2 Szwecja 5 4 0 1 162:111 +51 8
3 Egipt 5 3 0 2 138:143 -5 6
4 Katar 5 2 0 3 127:129 -2 4
5 Argentyna 5 1 0 4 108:137 -29 2
6 Bahrajn 5 0 0 5 110:152 -42 0