Pierwsze zwycięstwo Skutnika z Górnikiem. "Teraz na pewno się już odbijemy"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Hajduk /
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk /

Prowadzony przez Ryszarda Skutnika Górnik Zabrze pokonał w 9. kolejce PGNiG Superligi mężczyzn w wyjazdowym spotkaniu KPR RC Legionowo 28:27. Było to pierwsze zwycięstwo doświadczonego szkoleniowca w nowych barwach.

Starcie KPR -u z Górnikiem rozstrzygnęła ostatnia minuta spotkania, choć zabrzanie powinni uporać się z gospodarzami znacznie wcześniej. - Bardzo nerwowy mecz. Wiedzieliśmy, że tu się bardzo ciężko gra i sami sprowokowaliśmy ten horror - tłumaczy szkoleniowiec gości.

- Mamy trzy bramki przewagi po przerwie i w ciągu dwóch minut tracimy to. Wtedy jest inny układ gry. Po chwili jednak znowu mamy dwubramkowe prowadzenie, ale nie rzucamy stuprocentowych sytuacji. To my dawaliśmy gospodarzą szansę, a dzięki temu mobilizowali się - dodał.

Pojedynek dużo lepiej zaczęli szczypiorniści ze Śląska, którzy po kilku minutach wysoko prowadzili. - To jeszcze pół biedy, bo tak przebiegają mecze na różnych poziomach. Za szybko oczywiście straciliśmy przewagę - zaznacza trener Górnika i kontynuuje: - Gdybyśmy odskoczyli po przerwie, to prawdopodobnie zaczęliby szybko rzucać, a z drugiej linii dzisiaj niewiele im wchodziło. Zakończylibyśmy wtedy ten mecz spokojnie, a tak to była nerwówka.

Dla samego Skutnika, który w Zabrzu na stanowisku trenera zastąpił Mariusza Jurasika było to pierwsze zwycięstwo w nowych barwach. - Myślę, że teraz na pewno się odbijemy, bo czeka nas przerwa, w której solidnie popracujemy i spróbujemy wszystko poukładać - kończy sam zainteresowany.

{"id":"","title":""}

Czy Ryszard Skutnik to odpowiednia osoba na stanowisko trenera Górnika Zabrze?