MTS Kwidzyn - Sambor Tczew. Kwidzynianki zwyciężają w meczu Pucharu Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Zawodniczki Sambora Tczew przegrały u siebie z MTS-em Kwidzyn w meczu rozgrywanym w ramach Pucharu Polski. Gospodynie uległy lokalnym rywalkom 23:29.

Ostatni raz Sambor zmierzył się z MTS-em niespełna dwa tygodnie temu w ramach 2. kolejki I ligi. Również w tamtym spotkaniu lepsze okazały się podopieczne Roberta Majdzińskiego.

We wtorkowym meczu Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim początkowo rywalizacja była dość wyrównana. W drużynie gospodarzy od pierwszych minut bardzo dobrze grała Justyna Domnik, która była najskuteczniejszą zawodniczką spotkania, zdobywając aż dziewięć bramek.

Po kilkunastu minutach inicjatywę na boisku przejęły piłkarki z Kwidzyna. Wykorzystywały one błędy zawodniczek Sambora, szybko tworząc skuteczne kontrataki. Pierwsze pół godziny gry zakończyło się celnym rzutem karnym Darii Szynkaruk, na który chwilę później odpowiedziała bramką Justyna Domnik. Do przerwy tablica wyników pokazywała 12:15.

Drugą połowę otworzył gol zdobyty z koła przez Ilonę Chmarę. Chwilę później rzut karny wykonywany przez Dominikę Hawryszko obroniła Joanna Kłos. Tczewianki nie potrafiły powstrzymać rywalek i brakowało im skuteczności w ataku, nie wykorzystały także kilku dobrych okazji do kontry. Najwięcej bramek dla drużyny z Kwidzyna zdobyła Daria Szynkaruk, skutecznie grała także Malwina Hartman.

{"id":"","title":""}

W 48. minucie meczu Wiktoria Heronimska powiększyła przewagę MTS-u do siedmiu bramek. W samej końcówce meczu tczewianki zaprezentowały jeszcze kilka dobrych ataków, jednak nie miały już szans na odrobienie strat. W ostatniej minucie meczu sędziowie podyktowali dwa rzuty karne: najpierw dla Sambora, potem dla MTS-u. Spotkanie zakończyło się wynikiem 23:29. Rewanż odbędzie się 26. października w Kwidzynie.

[b]Sambor Tczew - MTS Kwidzyn 23:29 (12:15) Sambor:[/b] Skonieczna, Frankowska, Klarkowska - Domnik 9, Duszyńska 4, Hawryszko 4, Maszota 3, Muller 2, K. Wańczyk 1, M. Wańczyk, Górecka, Meger, Majorowska. Kary: 10 min. (K. Wańczyk - 6 min., czerwona kartka, Górecka, Muller - po 2 min.). Karne: 4/7.

MTS: Bielak, Kłos, Winiewska - Szynkaruk 7, Hartman 5, Pękala 4, Chmara 4, Kowalska 3, Grabowska 2, Heromińska 2, Guziewicz 2, Wicik, Zawalich, Czarnik, Siuda. Kary: 16 min. (Czarnik, Chmara, Heromińska - po 4 min., Hartman, Szynkaruk - po 2 min.). Karne: 5/5.