Wybrzeże - ŚKPR: Gdańszczanie liderami, przynajmniej na kilkanaście godzin

Wybrzeże Gdańsk nie miało najmniejszych problemów z pokonaniem ŚKPR-u Świdnica w meczu ostatniej kolejki I ligi mężczyzn. Przynajmniej na chwilę gdańszczanie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Ze względu na korki na ulicach Gdańska, spotkanie rozpoczęło się z piętnastominutowym opóźnieniem. Jak się okazało, wpłynęło to dobrze na zawodników ze Świdnicy. Obrona Wybrzeża w pierwszych akcjach była zbyt dziurawa i gdy w 7. minucie trafił Kamil Rogaczewski, było już 5:3 dla przyjezdnych. W końcu jednak faworyci zaczęli dominować na boisku.

Świdniczanie nie potrafili sobie poradzić przede wszystkim z gdańską obroną. W ciągu dziewięciu minut Wybrzeże rzuciło sześć bramek, tracąc zaledwie jedną i po rzucie skutecznego Jacka Suleja prowadziło już 10:7 i wyraźnie uspokoiło grę.

Pod koniec pierwszej części spotkania dominacja gospodarzy była jeszcze większa. Drużyna, którą prowadzą Damian Wleklak i Marcin Lijewski, po rzucie Łukasza Rogulskiego wygrała tę część meczu 18:11 i druga połowa miała być już tylko formalnością.

{"id":"","title":""}

Na początku drugiej połowy znakomicie spisywał się Piotr Papaj, który rzucił pięć bramek w ciągu jedenastu minut, zazwyczaj z kontrataków. Dzięki temu przewaga gospodarzy bardzo szybko rosła. Znakomite wejście na boisko zaliczył również Oskar Niedziółka. Leworęczny rozgrywający nie wahał się wykonywać pocisków z drugiej linii, które precyzyjnie lądowały w oknie bramki ŚKPR-u.

Gdy na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem gry celnie rzucił Adrian Kondratiuk, gospodarze mieli już na swoim koncie 30 trafień. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 34:20. Wybrzeże awansowało na pierwsze miejsce w tabeli, ale spotkania mają przed sobą drużyny z Elbląga i z Olsztyna, które w przypadku zwycięstw przegonią gdańszczan.

Wybrzeże Gdańsk - ŚKPR Świdnica 34:20 (18:11)

Wybrzeże: Chmieliński, Sokołowski, Plaszczak - Papaj 7, Kondratiuk 7, Sulej 5, Niedziółka 3, Rogulski 3, Abram 2, Bednarek 2, Skrzypczak 2, Ćwikliński 1, Prymlewicz 1, Reseman 1 oraz Dworaczek. Karne: 1/1. Kary: 8 min.

ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz - Piędziak 6, Rogaczewski 4, Bruj 3, Jefimienko 2, Grochowski 2, Kijek 2, Dębowczyk 1 oraz Motylewski, Dziwiński, Karne: 3/3. Kary: 4 min.

Kary: Wybrzeże - 8 min. (Papaj 2 min., Dworaczek 2 min., Sulej 2 min., Skrzypczak 2 min.), ŚKPR - 4 min. (Piędziak 2 min., Grochowski 2 min.). Sędziowie: Dobosz, Piernicki (Grudziądz).