Zagraniczne media po meczu Wisły z Celje: Niespodzianka, zaprzepaszczona szansa, lekcja dla wicemistrzów Polski

Wicemistrz Polski, Orlen Wisła Płock, okazał się bezradny w starciu Ligi Mistrzów ze słoweńskim zespołem Celje Pivovarna Lasko (26:31). Co po tym spotkaniu piszą zagraniczne media?

"DELO"
"DELO"

"DELO": Celje z gładkim zwycięstwem w Polsce

Kontynuacja Ligi Mistrzów po przerwie okazała się dla zespołu Celje Pivovarna Lasko bardzo udana, gdyż pokonał on Orlen Wisłę Płock 31:26 (17:12), a więc zdobył ważne punkty w kontekście walki o awans do kolejnej rundy.

Już początek spotkania był dobrym prognostykiem, ponieważ Celje w 4. minucie prowadziło 2:0. Mistrzowie Słowenii zaprezentowali elastyczną obronę, która sprawiła sporo problemów gospodarzom. Pierwszą połowę słoweńska drużyna zakończyła z wymarzoną przewagą pięciu bramek (17:12).

W 2. odsłonie Celje Pivovarna całkowicie zdominowała rywala. Dobrze grał bramkarz Gajić i drugie zwycięstwo stało się faktem - obwieścił słoweński dziennik "DELO".

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.

"Ekipa 24"
"Ekipa 24"

"Ekipa 24": Celje zwyciężyło niespodziewanie, ale zasłużenie

Celje odniosło niespodziewane, ale zasłużone zwycięstwo nad Orlen Wisłą Płock i nadal ma szansę na awans. Mistrzowie Słowenii zaprezentowali swoją szybkość w ataku i to było ich kluczem do wygranej - zakomunikował słoweński dziennik "Ekipa 24".

"zurnal24.si"

"zurnal24.si": Celje pozostało wśród żywych

"Celje pozostało wśród żywych" - tak zatytułował relację z meczu Orlen Wisła Płock vs Celje Pivovarna Lasko (26:31) słoweński portal "zurnal24.si". Serwis ten pokreślił, że mistrzowie Słowenii tracą do płocczan trzy punkty i cztery oczka do ekipy z Zagrzebia, a do końca fazy grupowej Ligi Mistrzów pozostały do rozegrania trzy kolejki (Celje Pivovarna zmierzy się z Flensburgiem, RK Zagrzeb i Besiktasem Stambuł).

"RTV SLO"
"RTV SLO"

"RTV SLO": Celje dało lekcję Wiśle

Szczypiorniści Celje Pivovarna Lasko w wielkim stylu 31:26 pokonali Orlen Wisłę Płock i pozostali w grze o awans do kolejnego etapu Ligi Mistrzów.

Mistrzowie Słowenii odważnie rozpoczęli ich mecz o "być albo nie być". Już od pierwszej minuty byli agresywni w obronie, a dobrze grał bramkarz Gajić. Zespół Celje często przerywał ataki gospodarzy i po pierwszej połowie prowadził 17:12.

Goście po przerwie kontynuowali swoją skuteczną grę i w pierwszym kwadransie drugiej połowy dobili Wisłę. Janc, Zarabec i Mlakar byli liderami Celje - poinformował "RTV SLO".

"handball-world.com"

"handball-world.com": Celje odniosło niespodziewany sukces w Płocku

Niespodzianka w Lidze Mistrzów - Wisła Płock zaprzepaściła szansę na zapewnienie sobie awansu do fazy pucharowej. Wicemistrzowie Polski po słabym meczu przegrali z Celje 26:31. Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobyli Tiago Rocha (7) i Valentin Ghionea (6), natomiast dla mistrzów Słowenii Blaz Janc (8), Ziga Mlakar (7) i Miha Zarabec (7) - podkreślił niemiecki serwis "handball-world.com".

"EHF CL"
"EHF CL"

"EHF CL": Celje odpaliło

Celje zachowało szansę na awans do "16" Ligi Mistrzów, pokonując Wisłę. Mistrzowie Słowenii zszokowali Płock i zmniejszyli straty w tabeli do wicemistrzów Polski. Bohaterami Celje Pivovarna Lasko byli Janc i Mlakar.

W poprzednich latach Orlen Arena w Płocku była fortecą, ale w tym sezonie Wisła wygrała tylko 1 z 6 meczów w LM przed własną publicznością. Płocczanie ani przez moment nie byli w stanie zagrozić Celje i wciąż będą musieli walczyć o awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Zawodnicy z Płocka byli słabi w ataku, słabsi pod względem skuteczności bramkarzy i przez cały pojedynek nie mogli znaleźć swojego rytmu - zauważył oficjalny serwis Ligi Mistrzów (EHF CL).

"Balkan Handball"

"Balkan Handball": Celje eksplodowało w Płocku!

Piłkarze ręczni Celje Pivovarna Lasko osiągnęli swoje największe zwycięstwo w tym sezonie, zdobywając komplet punktów w Płocku. Celje rozegrało wspaniały mecz i pozostało w walce o miejsce premiowane awansem do następnej rundy Ligi Mistrzów - zakomunikował portal "Balkan Handball".

->> Zagraniczne media po meczu Vive z IFK Kristianstad: Thriller w Szwecji, Reichmann zaprzepaścił zwycięstwo

Czy uważasz, że Orlen Wisła Płock awansuje do kolejnej fazy Ligi Mistrzów?