Liga Mistrzyń: Zaskakująca klęska FTC Rail Cargo Hungaria w Baia Mare

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Piłka ręczna
/ Piłka ręczna

W spotkaniu 3. kolejki rundy głównej Ligi Mistrzyń, rumuński HCM Baia Mare dość niespodziewanie wysoko pokonał węgierski FTC Rail Cargo Hungaria.

HCM oraz FTC Rail Cargo w ostatnim czasie znajdowały się w dobrej formie, co zapowiadało dobry mecz, tym bardziej, że gospodynie w 2016 roku jeszcze nie poniosły porażki (7 kolejnych zwycięstw).

Przez pierwszy kwadrans trwała wyrównana walka, zaś żadnemu z zespołów nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi (8:7). Wicemistrzynie Rumunii zaczęły przyspieszać dopiero po pierwszy piętnastu minutach, a w 23. minucie prowadziły 14:9. Przyjezdne przebudziły się dopiero w końcówce I połowy, dzięki czemu odrobiły większość strat (16:14).

Zaraz po zmianie stron węgierska drużyna potrafiła dotrzymywać kroku zawodniczkom z Baia Mare (19:18 w 40. minucie). Jednak wtedy sygnał do ataku swojej ekipie dała Francuzka Allison Pineau, a HCM wygrywał w 50. minucie 28:21. Nerea Pena i jej klubowe koleżanki już nie potrafiły odwrócić losów tej rywalizacji i ostatecznie poległy 24:32.

HCM Baia Mare - FTC Rail Cargo Hungaria 32:24 (16:14) Najwięcej bramek: dla HCM Baia Mare - Allison Pineau 10; dla FTC Rail Cargo Hungaria - Nerea Pena 9.