PP: Drugoligowiec postraszył KPR Kobierzyce

Drugoligowa Sparta Gubin najpierw prowadziła, a w 46. minucie jeszcze remisowała z KPR-em Kobierzyce. Później jednak do głosu doszedł pierwszoligowiec, który awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Środowy mecz Pucharu Polski od początku był wyrównany. KPR Kobierzyce nie przyjechał do województwa lubuskiego w pełnym składzie, a drugoligowiec chciał się pokazać z jak najlepszej strony przed własną publicznością. Gdy wydawało się, że w końcu KPR zacznie budować przewagę, momentalnie ripostowały gospodynie.

Po dwóch bramkach z rzędu, w 22. minucie po rzucie Justyny Urban Sparta prowadziła 10:9. Gubinianki miały jeszcze dwubramkową przewagę na cztery minuty przed przerwą, jednak pierwszą połowę dobrze zakończyły kobierzyczanki. Po trafieniu Jagody Linkowskiej, ta część spotkania zakończyła się remisem 12:12.

Po zmianie stron zawodniczki Sparty wyszły dzięki Karolinie Kaniewskiej na dwubramkowe prowadzenie. Później jednak KPR zaczął dokumentować swoją przewagę. Podopieczne Tomasza Folgi rzuciły cztery bramki z rzędu, po czym odpowiedziała jeszcze Sparta.

Od 47. do 56. minuty drużyna z Kobierzyc zaliczyła jednak świetną serię. W tym czasie KPR zwyciężył 7:1 i gdy trafiła Dominika Daszkiewicz, było już 19:25. Do końca utrzymywała się pewna przewaga pierwszoligowca, który ostatecznie zwyciężył 27:22.

- Oba zespoły pokazały dobrą piłkę ręczną. Wiele zagrań w obronie i w ataku podobało się kibicom. W końcówce spotkania kobierzyczanki zagrały spokojniej i skuteczniej zwalniając grę i nie pozwalając nam na odebranie zwycięstwa - podsumował Kazimierz Barłóg, trener i prezes Sparty.

Sparta Gubin - KPR Kobierzyce 22:27 (12:12)

Sparta: E.Janecka - Kaniewska 5, Włodarczyk 4, M.Janecka 4, Kozioł 3, Dudzień 2, Berenc 1, Mielczarczyk 1, Jaworska 1, Urban 1 raz Adamczyk, Wyrwoł, Musiał, Bogdanowicz. Karne: 2/2. Kary: 12 min.

KPR: Słota, Gadowska - Linkowska 8, Daszkiewicz 6, Wojda 5, Szymańska 3, Kaźmierska 2, Przydacz 2, Tórz 1 oraz Szumna, Łuczkowska. Karne: 2/4. Kary: 8 min.

Kary: Sparta - 12 min. (Mielczarczyk 2 min., Kozioł 2 min., Kaniewska 2 min., Jaworska 2 min., Wyrwoł 2 min., Włodarczyk 2 min.), KPR - 8 min. (Przydacz 2 min., Wojda 2 min., Linkowska 2 min., Daszkiewicz 2 min.). Sędziowie: Kaliszewski, Tyliński (Kościan). Widzów: 150.