Puchar Polski: Czuwaj, Piotrkowianin i Moto-Jelcz grają dalej (wyniki)

We wtorek rozegrane zostały premierowe spotkania I fazy eliminacji do PGNiG Pucharu Polski. Awans do kolejnej rundy zmagań wywalczyły Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, SRS Czuwaj Przemyśl oraz LKPR Moto-Jelcz Oława.

Ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego po dość zaciętym boju okazała się lepsza od KSSPR-u Końskie, na parkiecie którego odniosła trzybramkowe zwycięstwo (35:32). Podopieczni Rafała Przybylskiego zawody rozpoczęli jednak słabo i w 13. minucie przegrywali już 4:10. Przed przerwą Piotrkowianin odrobił jednak straty, a w drugiej części spotkania kontrolował wynik.

Zdecydowanie mniej emocji dostarczyły dwa pozostałe wtorkowe mecze. Szczypiorniści SRS Czuwaju Przemyśl okazali się niegościnni dla SPR-u Tarnów, który pokonali aż 42:30. Jeszcze wyżej, bo różnicą aż 14 goli wygrał LKPR Moto-Jelcz Oława, który rozbił UKS Olimp Grodków 32:18.

Trzy z czterech pozostałych meczów I fazy eliminacji rozegrane zostaną w środę, 18 listopada. Losowanie kolejnej rundy rozgrywek już w czwartek.   Wtorkowe mecze I fazy eliminacji PGNiG Pucharu Polski:

SRS Czuwaj Przemyśl - SPR Tarnów 42:30 (20:16) KSSPR Końskie - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 32:35 (15:16) LKPR Moto-Jelcz Oława - UKS Olimp Grodków 32:18 (16:9)

Spotkania zaplanowane na środę:

AZS UZ Zielona Góra - Nielba Wągrowiec - godz. 18:00 AZS AWF Biała Podlaska - KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - godz. 18:00 Wybrzeże Gdańsk - Warmia Traveland Olsztyn - godz. 18:30