Francja: Podsiadło nie grał, Nimes przegrało z Saint Raphael

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix /  /
Newspix / /

USAM Nimes Gard Pawła Podsiadły zanotowało w środę trzecią porażkę w rozgrywkach ligi francuskiej (LNH). Polski rozgrywający pauzował ze względu na czerwoną kartkę, a jego ekipa uległa na wyjeździe Saint Raphael Var HB.

29-letni Podsiadło w środowy wieczór odcierpiał jednomeczowe zawieszenie za czerwoną kartkę, którą otrzymał w rozegranym pod koniec września meczu 3. kolejki z US Ivry. Początkowo Polak pauzować miał w zeszłotygodniowym derbowym meczu z Montpellier Agglomeration HB, lecz przez odwołanie klubu banicja przesunięta na kolejne spotkanie.

Grające bez Podsiadły USAM Nimes Gard uległo Saint Raphael Var HB 33:35. Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcowych pięciu minutach zawodów. W 54. minucie ekipa Polaka przegrywała jeszcze zaledwie 29:30, ale ostatnie słowo należeć miało do gospodarzy.

Po środowej porażce Nimes spadło na 6. miejsce w tabeli, lecz do trzeciego w stawce Cesson Rennes traci zaledwie dwa oczka. Kolejny rywalem Zielonych będzie właśnie ekipa z Rennes. Mecz zaplanowany został na 11 listopada.

8. kolejka LNH:

Saint Raphael Var HB - USAM Nimes Gard 35:33 (16:16)  Najwięcej bramek: dla Saint Raphael - Raphael Caucheteux 10, Geoffroy Krantz 6, Adrien Di Panda 5; dla Nimes - Snorri Stein Gudjonsson 10, Guillaume Saurina 8, George Steven 5.