Tunezyjscy szczypiorniści ulegli Serbii w finale Turnieju Marrane

Przygotowująca się do mundialu w piłce ręcznej mężczyzn reprezentacja Tunezji zakończyła w niedzielę udział w międzynarodowym Turnieju Marrane. W finale tej imprezy zespół z Afryki uległ Serbii. Tunezyjczycy będą rywalami biało-czerwonych w pierwszej fazie MŚ w Chorwacji.

W niedzielę we Francji zakończył się międzynarodowy Turniej Marrane. W finale tej imprezy zmierzyły się ze sobą reprezentacje, które przygotowują się do mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn. Tunezyjczycy zagrali w Paryżu z Serbią. Na początku meczu lepiej prezentował się zespół z Bałkanów. Jednak nie wypracował on sobie większej przewagi. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić Afrykańczycy. Od 18. minuty tunezyjska drużyna przeważała, aby na przerwę zejść przy prowadzeniu 20:17.

Po zmianie stron Serbowie zaczęli mozolnie odrabiać straty. Spotkanie było bardzo wyrównane. W 52. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 29:29. Końcówka pojedynku należała już do zespołu z Bałkanów. Podopieczni trenera Jovicy Cvetkovicia odnieśli zwycięstwo 38:32. W meczu finałowym w szeregach Tunezji najskuteczniejszym strzelcem był Issam Tej. Zawodnik Montpellier Agglomération siedmiokrotnie umieścił piłkę w siatce rywali. W Turnieju Marrane 3. miejsce wywalczyła Islandia, która pokonała młodą drużynę Czech w stosunku 37:27 (14:17).

Tunezja - Serbia 32:38 (20:17)

Tunezja: Missaoui, Maggaïez, Zhéni - Hédoui 5, Tej 7, Touati 4, Hammed 4, Kraïem 2, Mahmoudi, Ben Jbara, Ben Amor M., Belhadj, Ben Amor W., Bousnina 2, Megannem 6, Ayed 2.

Serbia: Marjanac, Stanić, Pejanović - Toskić 7, Kojić 1, Curuvcija 1, Šešum 1, Vujin 3, Nikčević 6, Vučković, Stojanović 3, Ilić 6, Stanić, Bojinović 5, Pejanović, Prodanović 2, Andelković, Dragićević 3.