AZS AWFiS Gdańsk na kolanach (relacja)

Kibice z Gdańska powiesili w piotrkowskiej hali Relax baner, na którym można było przeczytać: AZS GDAŃSK ambicja - zwycięstwo - supremacja. Po meczu można było mówić tylko o tym pierwszym wyrazie. Ambicji bowiem zawodniczkom wicemistrza Polski nie można odmówić.

Zespół Jerzego Cieplińskiego przyjechał do Piotrkowa w eksperymentalnym składzie. Wśród 11 zawodniczek pojawiły się tylko dwie to seniorki: Dorota Kowalewska i Anita Kordunowska. To efekt zamieszania jakie powstało ostatnio w gdańskim klubie. Z kolei w Piotrcovii po urlopie macierzyńskim na boisku pojawiła się Inna Krzysztoszek.

Już przed meczem było wiadomo, że wielkich emocji garstka kibiców nie może się spodziewać. Piotrcovia, wicelider tabeli był zdecydowanym faworytem. Zaczęło się zgodnie z przewidywaniami. W 2 minucie było już 3:0 po dwóch bramkach Kingi Polenz i jednej Anny Szafnickiej. Ambitnie grające gdańszczanki próbowały nawiązać walkę z faworytkami, ale sama ambicja to za mało. Przewaga piotrkowianek rosła z każdą minutą. W 19 minucie Anita Kordunowska rzuciła 6 bramkę dla AZS i przez 11 minut zawodniczki z Pomorza nie potrafiły trafić do bramki dobrze grającej Beaty Skury. Ta sztuka udała się ponownie Kordunowskiej tuż przed końcem pierwszej połowy. Wynik 22:7 mówił jednak sam za siebie.

W drugiej połowie w piotrkowskim zespole grały zmienniczki. Na ławce usiadły Kinga Polenz, Agata Wypych i Gabriela Kornacka. Dwie pierwsze zawodniczki wchodziły na parkiety tylko po to, aby wykonać rzut karny. Piotrcovia powiększała przewagę, która w 57 minucie wynosiła już 26 bramek (40:16). I wtedy mecz dla gospodyń się skończył. Kolejne 5 trafień zaliczyły gdańszczanki i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 40:19.

Trener Piotrcovii Janusz Szymczyk stwierdził po meczu, że był to w zasadzie sparing, a nie mecz ligowy. Jego zdaniem AZS Gdańsk grając w takim składzie może mieć problemy ze zdobywaniem punktów. - Może jedynie z warszawskim AZS gdańszczanki będą mogły powalczyć stwierdził szkoleniowiec wiceliderek.

W zespole AZS na wyróżnienie zasłużyły Anita Kordunowska i Agnieszka Białek oraz …bramkarka Joanna Zych. W Piotrcovii dobre spotkanie zaliczyły Beata Skura w bramce oraz Agata Wypych i Agnieszka Podrygała.

Piotrcovia - AZS AWFiS Gdańsk 40:19 (22:7)

Piotrcovia: Skura - Mijas 2, Polenz 5, Dominiak 2, Chudzik 1, Kornacka 4, Podrygała 6, Wypych 7, Szafnicka 5, Szczecina 4, Dąbrowska 2, Owczarek 1, Krzysztoszek 1.

AZS AWFiS Gdańsk: Brzezińska, Zych - Neumann 1, Białek 6, Kowalewska 2, Kempa, Jakubowska, Kordunowska 6, Rostankowska, Malich, Taczyńska 4.

Czerwona kartka: Malich (AZS).