Ostatnie zwycięstwo KSZO u siebie - relacja z meczu KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - SPR Tarnów

Szczypiorniści KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. pokonali przed własna publicznością SPR Tarnów, będąc zespołem lepszym od rywali. Spora w tym zasługa rewelacyjnie dysponowanego bramkarza gospodarzy.

Potyczka KSZO Odlewni Ostrowiec Św. z SPR Tarnów była ostatnią jaką w trwających rozgrywkach ekipa z hutniczego miasta rozegrała we własnej hali. Mimo nerwowego początku pojedynku, lepiej w mecz weszli gospodarze, a wynik otworzył dopiero w trzeciej minucie Tomasz Pomiankiewicz. Dla najskuteczniejszego piłkarza pomarańczowo-czarnych było to już 169 trafienie w sezonie. Ponadto, w bramce KSZO bardzo dobrze spisywał się Karol Drabik i to również dzięki niemu ekipa trenera Aleksandra Malinowskiego po kwadransie gry prowadziła 6:4. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy przewaga miejscowych była jeszcze większa, bo wynosiła już pięć bramek. Po bardzo dobrej końcówce ekipa KSZO schodziła z ośmioma bramkami przewagi nad rywalami (19:11). [ad=rectangle] Uzyskana w pierwszej części meczu przewaga, również i w drugiej utrzymywała się na korzyść KSZO. Bardzo dobre zawody rozgrywał Rafał Jamioł. To po jego trafieniach drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego zwiększyła w pewnym momencie spotkania przewagę do dziesięciu goli (27:17). Spora przewaga sprawiła, że w szeregach ostrowieckiego zespołu zaczęły pojawiać się błędy i przewaga topniała. Na dziesięć minut przed końcem meczu KSZO prowadził 30:24, a pięć minut później było już 32:27. Ostatnie fragmenty spotkania znowu wyglądały bardzo dobrze w wykonaniu gospodarzy. Skutecznością imponował Adrian Wojkowski, który ustalił wynik meczu na 35:29. Drużyna z hutniczego miasta pokonała we własnej hali tarnowian i zasłużenie zainkasowała komplet punktów.

- Zagraliśmy z sercem i to się opłaciło, bo zainkasowaliśmy komplet punktów. Chwała chłopakom z obrony, bo dali z siebie bardzo wiele, a kilku z nich - jak przykładowo Paweł Świeca - nie trenowało tyle w ciągu tygodnia. Tym bardziej, chwała defensywie za tak szczelny mur, bo dobra gra w bramce to przede wszystkim skuteczna obrona kolegów - skomentował po meczu golkiper KSZO, Karol Drabik.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - SPR Tarnów 35:29 (19:11)

KSZO: Drabik, Piątkowski - Kożeniewski 2, Mazur 2, Jamioł 7, Afanasjev 4, Świeca, T. Pomiankiewicz 6, Biskup 5, Wojkowski 9.

SPR: Szostak, Barnaś, Cichoń - Niemiec 3, Dutka 3, Szatko 4, Jewuła, Grzesik 5, Karwowski, Nowak 9, Gabiga 1, Wajda 2, Nowak, Sokół 2.

Rzuty karne: KSZO:3/4, SPR: 1/2.

Kary: KSZO: 2 min., SPR: 8 min.