Puchar EHF: Spokojny triumf HSV w Szwajcarii

HSV Hamburg odniósł drugie zwycięstwo w fazie grupowej Pucharu EHF. Hamburczycy pokonali w środę w pierwszym meczu 2. kolejki spotkań szwajcarskie Pfadi Winterthur 26:22 (14:9).

Byli triumfatorzy rozgrywek Ligi Mistrzów byli zdecydowanymi faworytami środowej potyczki z wicemistrzem Szwajcarii. Dowodzona przez Jensa Häuslera drużyna losy spotkania rozstrzygnęła jeszcze w pierwszej połowie, chociaż gospodarze po zmianie stron dzielnie walczyli o odwrócenie losów rywalizacji. [ad=rectangle]

HSV rywalizację rozpoczęło od prowadzenia 2:1. Ekipa Pfadi w ciągu kilku kolejnych minut wyszła co prawda na jednobramkową przewagę (4:3), jednak to hamburczycy dyktowali warunki gry w kolejnych fragmentach spotkania. Kilkukrotnie z drugiej linii przebili się Alexandru Simicu oraz Adrian Pfahl, na kole dostrzeżony został też Henrik Toft Hansen i do przerwy HSV prowadziło już 14:9.

Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat, jednak mimo że w 46. minucie zbliżyli się na dystans jednej bramki (17:18), to niemiecka drużyna nie pozwoliła wydrzeć sobie wygranej z rąk. HSV zwyciężyło 26:22 i z kompletem punkt przewodzi tabeli grupy A.

Dla pokonanych 5 bramek zdobył grający obecnie dla reprezentacji Szwajcarii były reprezentant Polski juniorów, Roman Sidorowicz.

Pozostałe mecze 2. kolejki fazy grupowej Pucharu EHF rozegrane zostaną w weekend. Na sobotę zaplanowane zostały cztery spotkania (w tym starcie RK Gorenje Velenje Michała Szyby), a w niedzielę odbędą się trzy pojedynki (m.in. mecz Füchse Berlin z Bartłomiejem Jaszką w składzie).

Grupa A:

Pfadi Winterthur - HSV Hamburg 22:26 (9:14)  Najwięcej bramek: dla Pfadi - Julian Krieg 6, Kevin Jud, Roman Sidorowicz - po 5; dla HSV - Adrian Pfahl 5, Alexandru Simicu 4, Torsten Jansen, Kentin Mahe, Stefan Schröder, Henrik Toft Hansen - po 3.