Dwa tygodnie przerwy Agnieszki Jochymek

Skrzydłowa KGHM Metraco Zagłębia Lubin Agnieszka Jochymek w trakcie niedzielnego meczu Pucharu EHF nabawiła się urazu stawu skokowego. 29-letnią zawodniczkę czekają dwa tygodnie przerwy w treningach.

Jochymek parkiet lubińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej RCS opuściła już w dziesiątej minucie meczu, po tym jak podczas jednej z akcji przypadkowo doznała kontuzji kostki. Choć sam uraz wyglądał groźnie, 29-letnia skrzydłowa uniknie na szczęście dłuższego rozbratu ze szczypiorniakiem. [ad=rectangle] - Na szczęście badania szpitalnie nie wykazały złamania. Czas leczenia urazu Agnieszki wynosić będzie około dwóch tygodni - przekazał na łamach oficjalnej strony klubu trener odnowy KGHM Metraco Zagłębia Lubin, Łukasz Zajkowski.

Lubinianki niedzielne spotkanie z TSV Bayerem 04 Leverkusen rozegrały w ramach 3. rundy Pucharu EHF, a Jochymek przed opuszczeniem parkietu zdobyła dwie bramki.

Pierwsze starcie dwumeczu niemiecka ekipa wygrała przed tygodniem 30:23. Podopieczne trener Bożeny Karkut w rewanżowym meczu we własnych progach nie zdołały odrobić strat ze spotkania w Leverkusen i mimo zwycięstwa 29:28 pożegnały się z europejskimi pucharami.

Źródło: zaglebie.lubin.pl