Bitwa dla Śląska - relacja z meczu Nielba Wągrowiec - Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Nielbę Wągrowiec 27:24 w siódmej kolejce PGNiG Superligi. Liderem wrocławian był Arkadiusz Miszka, który trafił do siatki żółto-czarnych dziewięciokrotnie.

Zgodnie z przewidywaniami rywalizacja w Wągrowcu przypominała istne pole bitwy, a do 20. minuty kibice byli świadkami zażartej wymiany ciosów. Sytuacja zmieniła się w 24. minucie - wówczas podopieczni Piotra Przybeckiego grali w podwójnym osłabieniu. W odstępie raptem 40 sekund na ławkę kar powędrowali bowiem kolejno Maciej Ścigaj i Łukasz Białaszek. [ad=rectangle] Nielbiści skorzystali na grze w przewadze i  po trafieniu Bartosza Biniewskiego w 27. minucie żółto-czarni wysforowali się na trzybramkowe prowadzenie (11:8). Finalne fragmenty premierowej odsłony należały jednak do przyjezdnych, którzy za sprawą dwóch trafień Arkadiusza Miszki schodzili do szatni z ledwie jedną bramką straty do rywala.

Drugą partię fatalnie zaczęli gracze Zbigniewa Markuszewskiego, którzy w ciągu dziewięciu minut tylko raz znalazli sposób na pokonanie Marcina Schodowskiego. Mimo chaotycznej gry w ofensywie w 44. minucie Nielbiści tracili do rywali tylko jedną bramkę (17:18). Jak się później okazało był to jednak tylko jednorazowy wyskok.

Żółto-czarnym życie skutecznie uprzykrzyła agresywna defensywa Śląska. Jakby tego było mało żółto-czarni notowali sporo strat, a niecelne podania do współpartnerów rodziły liczne okazje do kontrataków, w których niepodzielnie rządził Miszka. Sporo krwi Nielbistom napsuł także Łukasz Jarowicz, z którym wrocławianie ochoczo współpracowali. Po bramce Macieja Ścigaja w 52. minucie wrocławianie mieli już sześć bramek zaliczki (25:19), a chwilę później z gradacji kar czerwoną kartkę ujrzał Mindaugas Tarcijonas.

Wągrowczanie rzucili się w pogoń, ale przebudzenie nastąpiło zdecydowanie zbyt późno. Przyjezdni nie dali sobie wydrzeć wygranej i wywalczyli niezwykle cenne dwa punkty. Nielba przegrała drugi mecz z rzędu z beniaminkiem i w efekcie spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

Nielba Wągrowiec - Śląsk Wrocław 24:27 (12:11) Nielba:

Konczewski, Marciniak - Tórz 6, Oliferchuk 3, Przybylski 3, Gąsiorek 3, Smoliński 2, Barzenkou 2, Świerad 2, Tarcijonas 1, Pietrzkiewicz 1, Biniewski 1, Widziński. Kary: