Porażka Lwów, dobry mecz Lijewskiego

Pojedynek Rhein-Neckar Löwen z VfL Gummersbach był jednym z najciekawszych spotkań dziesiątej kolejki Bundesligi. Dosyć niespodziewanie w obecności ponad 7 tyś. widzów "Lwy" poległy we własnej hali 27:29.

Mecz od początku toczył się bramka za bramkę. Jedynie w 24 minucie po dwóch trafieniach Karola Bieleckiego oraz jednym Grzegorza Tkaczyka gospodarze wyszli na prowadzenie 13:11. Wtedy o czas poprosił trener gości Sead Hasanefendic. To poskutkowało i ostatnie pięć minut pierwszej części meczu to dominacja piłkarzy Gummersbach, którzy zdobyli cztery bramki z rzędu i na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą. Po zmianie stron prowadzenie gości do trzech oczek powiększył Robert Gunnarson, ale Lwy wzięły się za odrabianie strat i po dziesięciu minutach na tablicy pojawił się wynik 19:19. Mecz stał się jeszcze bardziej zacięty, ale żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi większej niż jedna bramka. Na minutę przed końcem spotkania na 27:28 trafił Vrdan Zrnic. RNL próbowało jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale podanie Karola Bieleckiego nie doszło do kołowego Christiana Schwarzera i "Lwy" straciły piłkę. Na dziesięć sekund przed końcem wynik na 27:29 ustalił Momir Ilic. Bielecki w sumie cztery razy trafiał do bramki rywala. Jego kolega z zespołu Mariusz Jurasik zdobył trzy gole, a dwie dorzucił Grzegorz Tkaczyk.

W barwach HSV Hamburg kolejne dobre spotkanie rozegrał Maricn Lijewski. Praworozgrywający reprezentacji Polski zdobył siedem bramek, a jego drużyna wygrała z Frisch Auf! Göppingen 30:23.

Dobrze zaprezentował się także Bartłomiej Jaszka. Polak zaliczył pięć trafień, ale nie uchroniło to Füchse Berlin przed porażką z TBV Lemgo 27:35.