Niezwykle ważne zwycięstwo Sokoła - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - Polski Cukier-Pomezania Malbork

Vetrex Sokół zrobił ogromny krok w kierunku utrzymania. Drużyna z Kościerzyny mimo aż 20 minut na ławce kar, pokonała trzecią w tabeli Polski Cukier-Pomezanią 29:26.

Drużyna z Kościerzyny przez wiele kolejek balansowała tuż nad strefą spadkową. Tegoroczne mecze podopiecznych Andrzeja Gryczki są bardzo wyrównane. Od 25 stycznia na sześć dotychczasowych spotkań, Vetrex Sokół trzy zremisował, raz wygrał różnicą jednej bramki, a raz przegrał w takim samym stosunku. Jedynie potyczka w Olsztynie nie była wyrównana i grający wówczas w osłabieniu zawodnicy z Kościerzyny przegrali różnicą pięciu trafień. Malborżanie zajmują co prawda trzecie miejsce w lidze, jednak strata do drugiej Nielby jest olbrzymia, a zawodnicy prowadzeni przez Igora Stankiewicza nie ustrzegli się wpadek, do których można zapisać choćby porażkę w Gdyni z Kar-Do Spójnią.

Od pierwszych minut spotkania z Kościerzyny przeważali gospodarze, którzy po siedmiu po bramce Macieja Reichela prowadzili 4:1. Goście co prawda szybko wyrównali, jednak po rzucie Łukasza Szali tuż przed końcem pierwszej połowy to zespół z Kaszub prowadził aż 15:9, aby ostatecznie zwyciężyć tę część gry różnicą pięciu trafień.

Druga połowa, to systematyczne nadrabianie strat przez Polski Cukier-Pomezanię. Podopiecznym Igora Stankiewicza z pewnością pomagała gra w przewadze, gdyż kościerscy szczypiorniści łącznie przesiedzieli aż 20 minut na ławce kar, z czego większość właśnie w drugiej połowie. Na siedem minut przed końcem spotkania, gdy Marek Boneczko pokonał Macieja Pieńczewskiego zespół Pomezanii przegrywał już tylko 24:25. W ostatnich minutach gospodarze odzyskali przewagę na boisku i po bramce Szali wyszli na prowadzenie 28:24. Tym razem obyło się bez szalonej końcówki, do czego Vetrex Sokół przyzwyczaił swoich kibiców i mecz zakończył się wynikiem 29:26.

Vetrex Sokół Kościerzyna - Polski Cukier-Pomezania Malbork 29:26 (15:10)

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - M.Reichel 7, Janusiewicz 6, Szala 4, Żynda 3, Ringwelski 3, J.Reichel 3, Lisiewicz 2, Gryczka 1 oraz Kuczyński. Kary: 20 min. Karne: 2/3.

Polski Cukier-Pomezania: R.Kądziela, Sibiga - Kawczyński 6, Suwisz 4, Boneczko 4, Miedziński 3, Cieślak 3, Baraniak 2, Babicki 2, Walasek 1, Hanis 1, Perwenis 1 Kary: 8 min. Karne: 3/4.

Kary: Vetrex Sokół - 20 min. (M.Reichel 4 min., Piechowski 4 min., Janusiewicz 4 min., Lisiewicz 2 min., Gryczka 2 min., J.Reichel 2 min., Ringwelski 2 min.), Polski Cukier-Pomezania - 8 min. (Kawczyński 2 min., Hanis 2 min., Suwisz 2 min., Cieślak 2 min.). Sędziowie: Biernacki, Leszczyński. Widzów: 150.